Традиційні споконвічно різдвяні страви, мабуть, не дуже знайомі сучасним мешканцям великих міст. Але після закінчення посту хочеться правильно увійти в ритм харчування, не порушуючи вікових традицій і не перевантажуючи шлунки надмірно рясною їжею.
Що має стояти на святковому різдвяному столі? Різдвяні солодощі, гуска з яблуками, кутя та запечена цілком риба повинні неодмінно бути присутніми на столі в Різдвяний вечір. Різдвяні страви кухонь різних народів теж користуються попитом у ці святкові дні. І вони також пропонуються до вашої уваги.
Пироги та пиріжки, торти та тістечка, пряники та рулети – вся ця випічка може стати чудовою прикрасою столу. Солодка або солона новорічна випічка, зроблена у формі ялинок, сніжинок, сніговиків, зробить стіл цієї дивовижної ночі справді святковим.
Відмінним сюрпризом для гостей можуть стати невеликі печеньки, які ви спечете разом з дітьми та розважите на ялинці, або маленькі булочки з новорічними побажаннями-сюрпризами всередині.
Неймовірна кількість варіантів рецептів випічки дає простір фантазії. Треба тільки заздалегідь вирішити, що ви готуватимете, щоб не переживати в останню хвилину про те, що у вас щось не готове до свята.
Інгредієнти
- борошно – 500 г
- молоко – 250 мл
- родзинки – 250 г
- цукор – 100 г
- мигдаль – 90 г
- ром – 80 мл
- цукати – 75 г
- дріжджі сухі – 14 г
- сіль – 5 г
- апельсин – 1 шт.
- лимон — 1 шт.
- мускатний горіх мелений – 1/2 ч. л.
- кардамон мелений – 1/2 ч. л.
- імбир мелений – 1/2 ч. л.
- кориця мелена – 1/2 ч. л.
цукрова пудра
Приготування різдвяної випічки
Розвести дріжджі в молоці, додати цукровий пісок, борошно, сіль, майже все вершкове масло, залишити шматочок для змащування. Вимісити м’яке тісто, воно не повинно чіплятися до рук.
Накрити тканиною, залишити на годину. Сухофрукти, родзинки, сушені журавлини, залити окропом, через дві хвилини відцідити. Додати цукати, приготовані з лимона та апельсина, залити ромом.
Перемішати, залишити на годину. Тісто, що підійшло, перемішати з сухофруктами і меленим мигдалем, імбиром, мускатом, корицею, кардамоном. Викласти масу на присипану мукою поверхню, розкотити і надати форму штолена, тобто згорнути в три шари. Перекласти тісто на сухе деко, накрити рушником ще на 40 хвилин.
Пекти при температурі 190 градусів протягом 60-70 хвилин, пиріг повинен зарум’янитися. Вийняти випічку, трохи остудити і натерти вершковим маслом, що залишилося, відразу ж посипати цукровою пудрою. Остудити, зберігати в холодильнику або в прохолодному місці, можна загорнути у фольгу або пергамент.