В Україні завжди готували ситно та смачно. Навіть у стародавні часи. Всім відомий український борщ та галушки, а також голубці, які вже давно увійшли до спадщини української культури. А нещодавно до них додалася ще одна оригінальна страва – “радивилівські голубці з млинцями” або як їх ще називають “рулетики по-радивилівськи” з м’ясною начинкою. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Зауважимо, що страва з’явилася в давні часи. Рецепт належав жінці, яка працювала у наймі в заможній українській родині, яка мешкала в селі Перенятин (раніше торгове містечко Перенятин). Тоді ця страва була справжнім “делікатесом” ії готували виключно на свята – Різдво, Великдень, великі Храмові свята, а також на значні сімейні урочистості – весілля, хрестини, поминальні обіди тощо.
Чим родилівські голубці відрізнялися від традиційних із капустою та м’ясом?
Як уточнили в ОДА, поверх листа з капустою завжди клали млинець, а вже потім начинку.
Млинці готували, як на молоці і на яйцях, так і на воді. Борошно могло бути не тільки пшеничним, а й гречаним. Тісто трохи підсолювали, щоб воно не було солодким. У сучасній інтерпретації господині додають ще буряковий сік та мелену зелень. Завдяки цьому млинці виходять червоного та зеленого кольору.
Щоб приготувати традиційні “родилівські голубці”, капуста має бути молодою, з тонким зеленим листям без великих і щільних прожилок. Попередньо їх пропарюють, а потім ділять навпіл.
Для фаршу беруть свинину, м’ясо курки чи індики. До нього обов’язково додають цибулю та моркву, сіль, перець та лавровий лист.
Далі на капустяний лист кладуть млинець, потім фарш і все це акуратно закручують у рулетик.
Укладають “родилівські голубці” в глиняний посуд шарами, чергуючи з кружальцями сирої картоплі, змащуючи свинячим жиром. Зараз можна використовувати звичайний чавунок, каструлю з товстим дном або чавунну сковорідку. Потім заливали водою, підсолювали та ставили в піч. Зараз голубці з млинцями запікають у духовці або гасять на повільному вогні.
Зазвичай їх подавали зі сметаною та зеленню або смаженими шкварками. Сучасні господині стали додавати ще томатний, вершковий та грибний соус.
Зазначімо, що завдяки тому, що рецепт передавався з покоління до покоління, він майже без змін зберігся до наших днів, тому став однією з туристичних та гастрономічних пам’яток на Рівненщині.