Ідеальне тісто для вареників на воді – ніжне, не рветься та не розварюється: ось у чому весь секрет

Тісто для вареників – це класичне тісто, з якого готуються вареники – одна з найпопулярніших страв в Україні та країнах Східної Європи. І приготувати їх набагато простіше, ніж можна подумати.

Вареники – це невеликі пиріжки, які можуть бути начинені різними інгредієнтами: м’ясом, картоплею, сиром, фруктами тощо. Тісто для вареників готується на основі борошна, яєць, солі та води чи молока.

Історія вареників сягає корінням у давнину. Їхні перші згадки можна знайти в давньогрецькій та давньоримській кулінарії. Вареники прийшли до нас з візантійськими ченцями під час формування християнства країни. З часом рецепт вареників став змінюватися під впливом місцевих кулінарних традицій.

Назва “вареники” походить від слова “варити”, тому що їх готують шляхом варіння у киплячій воді. Це відрізняє їх від інших національних страв, таких як пельмені чи манти, які готуються шляхом готування на пару.

Вареники мають багато корисних властивостей. Вони багаті на білки та вуглеводи, містять вітаміни групи В, залізо, цинк, кальцій та інші корисні елементи. Однак, їх користь може бути обмежена, якщо начинка містить велику кількість солі, олії або вершкового масла.

Вареники добре поєднуються зі сметаною, маслом, соусами чи зеленню. Вони можуть бути подані як головна страва або доповнення до супів чи салатів.

Хлібопічка у будинку потрібна не лише для приготування хліба. Вона може бути корисна ще й у замісі тесту, заощадить час та ваші сили! Тісто, приготовлене в хлібопічці, дуже м’яке і легко розкочується. Тісто, яке ми сьогодні замісимо за допомогою хлібопічки, ідеально підійде для приготування вареників. Таке тісто не розвариться та не розвалиться, буде дуже м’яким.

Інгредієнти

  • Куряче яйце – 1 шт
  • Борошно пшеничне – 450 г
  • Вода кип’ячена – 185 мл
  • Сіль – 1 ч. л.

Як приготувати смачне тісто на вареники

У чашу хлібопічки наливаємо воду, розбиваємо туди 1 куряче яйце, висипаємо чайну ложку солі. У чашу просіюємо пшеничне борошно.

Як має виглядати тісто для
Як має виглядати тісто для вареників

Завантажуємо чашу в хлібопічку та ставимо режим замісу тіста. Вимішуємо годину – півтори.

Щоб визначити, чи повністю приготувалося тісто, достатньо продавити його пальцем. Якщо тісто повільно повертається у свою форму, значить тісто для вареників готове!

Тісто для чебуреків
Тісто для вареників

Сміливо робіть вироби, з такого тіста вийдуть найсмачніші вареники!

Схожі статті

Чебуреки на воді: рецепт, який будуть просити готувати по 7 днів на тиждень

Готувати тісто для чебуреків насправді дуже просто, як і саму цю страву. Але така смакота зможе добре порадувати рідних та близьких на вихідних. Спробуйте приготувати та переконайтеся самі.

Ектор Хіменес-Браво навчив готувати домашні чипси: рецепт без “ГМО” та “Є-шек”

Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати натуральні домашні чипси з лавашу та зробити до них відомий мексиканський соус. І одне, і друге — дуже корисно. Можна їсти й не перейматися ні за що!

Страва вихідного дня: що приготувати на цих вихідних, щоб нагодувати всю сім’ю

Кулінари розповіли, як приготувати вареники з цибулею та салом "на пару". Рецепт дуже простий, а страва не залишить байдужими цілу родину. Найсмачніше — зовнішня начинка до вареників.

Цей інгредієнт у фарш майже ніхто не додає, і дарма: котлети стають пишними та соковитими

Є три різні способи та інгредієнта, які допоможуть зробити будь-який сухий фарш більш соковитим. У результаті й самі котлетки вийдуть такими, що танутимуть в роті.

Рецепт котлет з їдальні 90-х років: всі про нього забули, а дарма – дуже смачно і бюджетно

Ці котлетки можна приготувати легко та швидко. Зробити це зможе навіть та господиня, яка не сильно вміє та любить їх готувати. Все тому, що рецепт мега простий!

Євген Клопотенко назвав себе божевільним, бо посмажив банани з цибулею на сковороді

Євген Клопотенко запропонував українцям обсмажити банани з червоною цибулею. Хто не може собі цього уявити, може побачити це на власні очі. Адже шеф-кухар зняв і виклав відео. Це мішлен.