Українська кухня багата на різноманітні смачні ситні страви. Однак серед усього цього достатку особливо виділяється кілька основних страв – це борщ, вареники, голубці та, звичайно ж, сало. Воно смачніше заморської закуски – ніжне, м’яке в міру солоне і просто тане в роті. Подають традиційно з чорним хлібом та хрусткою цибулею.
Хочемо поділитись дуже простим смачним способом сухого посолу сала, який точно сподобається всім!
Інгредієнти:
- Сало (підчеревина) – 3 кг.
- Сіль – 6 ст.л.
- уркума – 1 ч.л.
- Коріандр – 1 ч.л.
- Суміш перців – 1 ч.л.
- Паприка – 1 ст.л.
- Паприка копчена – 1 ч.л.
- Часник – 1 головка
- Лавровий лист – 3 листки
- Соус соєвий – 5 ст.л.
- Суміш трав (кавказькі чи прованські) – 1 ч.л.
Приготування:
Головне у приготуванні сала вибрати хороший шматок черевця з м’ясними прошарками. Далі нарізаємо його на однакові шматки. Розміром 10х20 см. Приготуємо страву, де засолюватимемо сало. Можна взяти посуд для запікання прямокутної форми із високими бортами. Якщо немає, то просто звичайну глибоку миску. Далі ретельно натираємо шматки сала сіллю з усіх боків. Викладаємо в миску шкіркою донизу.
Обов’язково накриваємо харчовою плівкою і залишаємо на 24 години за кімнатної температури. Після закінчення часу ховаємо в холодильник на 1-2 дні.
Потім дістаємо із холодильника. Витираємо кожен шматок паперовими рушниками. Необхідно прибрати всю сіль та вологу.
Приготуємо суміш для сала. Дрібно нарізаємо часник (можна натерти його на великій тертці). Подрібнюємо лавровий лист. Додаємо свіжомелений перець, суміш трав (кавказьких чи прованських – на ваш смак), куркуму, паприку, коріандр та часник. Все ретельно перемішуємо. Додаємо соєвий соус. Добре перемішуємо.
Натираємо сумішшю, що вийшла, кожен шматок сала з усіх боків. Потім обертаємо їх харчовою плівкою. Тепер прибираємо в холодильник на 3 – 4 дні.
До цього часу воно повністю просочиться приправами і набуде ніжного пряного присмаку. Якщо сала отримало дуже багато, не переживайте. Воно чудово зберігається у морозилці. Тільки покладіть його в чистий сухий пакет.