Євген Клопотенко показав, як приготувати юшку дзяма: це традиційна страва Закарпаття

Відома юшка з Закарпаття в кожній домівці української родини. Це легко, адже Євген Клопотенко чітко показав та розповів, як саме її приготувати. Цей смак неможливо буде забути!

Усім відомий 38-річний український шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст, блогер та телеведучий Євген Клопотенко поділився секретом приготування традиційної закарпатської страви – юшки дзяма. Її сміливо можна назвати однією з візитних карток Закарпаття. Без цієї страви не обходиться жодна родина, а про те, як готувати її, знає чи не кожен вуйко (дядько).

Приготування цієї страви згідно рецепту, про який розповів Євген Клопотенко, починається з бульйону: необхідно взяти свинину, бажано задню частину цієї тушки, й варити її разом з цибулею, морквою, лавровим листом і перцем горошком (тобто, не меленим перцем). Туди ж слід додати солі та перцю за смаком. Коли бульйон закипить, зняти піну та надати йому можливість варитися на слабкому вогні протягом кількох годин. Чим довше бульйон навариться, натопиться, тим насиченішим буде його смак.

Євген Клопотенко показав, як приготувати традиційну юшку з Закарпаття
Євген Клопотенко показав, як приготувати традиційну юшку з Закарпаття

Після того як м’ясо звариться, слід надати йому можливість охолонути в бульйоні, і це буде ще один крок до отримання смачної юшки. Адже, таким чином юшка стане більш насичена, а саме м’ясо стане більш соковитим і м’якішим. Краще залишити м’ясо в бульйоні навіть на цілу добу. Тоді результат буде просто дивовижним. Після цього м’ясо можна витягнути, порізати на шматочки і відкласти.

Євген Клопотенко показав, як приготувати традиційну юшку з Закарпаття
Євген Клопотенко показав, як приготувати традиційну юшку з Закарпаття

Для суміші, яка зробить юшку неповторною, потрібно змішати кукурудзяне та пшеничне борошно з молоком, вершками та сметаною. Важливо не забувати постійно помішувати цю суміш під час додавання її в бульйон. Не обійтися й без натертої моркви, яку також потрібно додати до киплячого бульйону. Як тільки все закипить, можна покласти в тарілку шматочки м’яса та залити ароматною юшкою.

Ця страва не тільки зігріє, але й подарує незабутній смак Закарпаття. Дякуючи поєднанню ніжного м’яса та ситного бульйону з кремовою сумішшю, юшка дзяма обов’язково стане вашим улюбленим рецептом для святкових або сімейних обідів. Тепер, коли ви знаєте, як її приготувати, можна сміливо братися за кухонні турботи й насолоджуватися цією традиційною стравою. Вона може здивувати навіть найвибагливіших гурманів.

Схожі статті

Беру все, що є в холодильнику – і готую: фантастичний рецепт солянки за 30 хв

Солянка - це проста страва, яка готується досить швидко і не потребує складних зусиль зі сторони господинь - рецепт першої страви, який стане вашим улюбленим.

Домашні курячі кубики – незамінні для супів: цей рецепт здобув свою популярність ще у 90-х

Кожен кубик, вкинутий у гарячу воду, стане основою смачного та ароматного бульйону, що порадує вас і вашу родину на будь-який смак. А також, ви зможете згадати своє дитинство!

ДНК української кухні: як готують борщ на Дніпропетровщині – ви будете здивовані

Борщ на Дніпропетровщині є багатогранною, ароматною та смачною композицією, що поєднує в собі традиційні інгредієнти з унікальними місцевими особливостями.

Один інгредієнт, який вирішує все: ось що додати в борщ, щоб він став ще смачнішим

Борщ - це українська традиційна страва, яку господині часто готують - як зробити дану страву ще смачнішою та ароматнішою за допомогою одного інгредієнту?

Борщ від Володимира Ярославського: шеф розкрив секрети того, як готує його в ресторанах

Володимир Ярославський знає, як приготувати борщ так, щоб потім не бризкатися ним навколо червоними плямами. А ще, він поділився кількома лайфхаками того, як зробити страву смачною.

Чому ми неправильно варимо бульйон, що він ніякий? 3 приховані помилки приймають за правила

Продукти, час та витримка. Чого найчастіше не вистачає жінкам, щоб приготувати по-справжньому насичений та смачний бульйон. ТОП-3 головні помилки при готовці.