Останнім часом відомий фуд-блогер і ресторатор Михайло Кацурін дуже багато подорожував Україною та перепробував неймовірну кількість найнезвичайніших національних страв із різних регіонів країни. Деякі були незаслужено забуті і з подачі зірки знову стали популярними. Наприклад, полтавська шпундра, яка традиційно готувалася в регіоні споконвіку.
А днями Михайло Кацурін поділився власним рецептом борщу, який здивував не лише своїм складом продуктів, а й технікою приготування.

За словами ресторатора, страва вийшла смачнішою, ніж у його мами через два дуже незвичайні лайфхаки.
До складу борщу від фуд-блогера Михайла Кацуріна входить:
- Капуста – 0,5 качана
- Цибуля – 2 шт.
- Головка часнику
- Картопля – 3 шт.
- Стебло селери та пучок зелені
- Квасоля – 1 склянка
- Морква – 3 шт.
- Перець червоний солодкий та гострий чилі (за бажанням)
- Копчена груша Консервовані у власному соку томати – 1 банка
- Буряк – 1 шт.
- Свинячі ребра або інше м’ясо – 500 г
- Сало кріп
- Сіль, цукор, оцет до смаку
- Олія
- Зелена цибуля
Спосіб приготування:
Спочатку необхідно запекти в духовці овочі. Очищені моркву, цибулю і свинячі ребра треба трохи полити олією та викласти на лист і запікати до утворення скоринки.
У невелику 5-літрову каструлю наливаємо води та ставимо на вогонь. Закидаємо в неї овочі та м’ясо. Стебло селери та петрушка зв’язуємо в букет і теж відправляємо в бульйон.
У цей час шаткуємо капусту, нарізаємо перець солодкий і гіркий, картоплю кубиками.
Через 30 хвилин із бульйону дістаємо овочі та зелень. М’ясо лишається. Закидаємо капусту, солодкий перець, картоплю та попередньо замочену на ніч квасолю.
Перший лайфхак – копчена груша. Розрізаємо її навпіл і кладемо в бульйон. У цей момент додаємо цілу голівку часнику і варимо до готовності.
Наступний етап – приготування бурякової засмажки. Буряк нарізаємо соломкою та обсмажуємо. Додаємо трохи оцту для кислоти, сіль, цукор, перець чилі (для тих, хто любить гостріше), томати в соку і гасимо до готовності на дуже повільному вогні.
Другий лайфхак – перебиваємо блендером охолоджене сало з часником, сіллю та кропом до однорідної маси.
На заключному етапі додаємо її бульйон разом із буряковою засмажкою. Доводимо до кипіння, варимо кілька хвилин і вимикаємо.
Михайло Кацурін рекомендує відставити борщ на ніч у холодильник або скуштувати одразу.