Рецепт закарпатської страви в домашніх умовах: готуємо ароматний мʼясний бограч – українська кухня буде скрізь

Традиційна українська кухня багата на різноманітне меню для іноземних гостей. Ми пропонуємо зварити закарпатський бограч прямісінько вдома, який зможе конкурувати на рівні з борщем.

Закарпатський бограч – улюблена страва західноукраїнської культури з великою історією популяризації, де саме слово супу з перекладу натякає, що його приготування в багато чому залежить саме від вогнища. Втім, ми пропонуємо зробити його у звичайній каструлі без багаття з неймовірним смаком та ароматом.

З покроковими розписаними діями процес приготування української страви пройде просто та із задоволенням.

Для приготування страви необхідні такі інгредієнти:

  • 400 г картоплі;
  • 400 г м’яса яловичини;
  • 1 морква;
  • 3-4 столові ложки олії;
  • 3-4 зубчики часнику;
  • 2 літри води;
  • 2 ріпчасті цибулі;
  • 1 чайна ложка паприки;
  • 200 г болгарського солодкого перцю в томаті;
  • 200 г копченої ковбаси;
  • сіль, чорний мелений перець, приправи.

Спосіб приготування:

  1. Миємо м’ясо та нарізаємо на шматочки, а часник варто подрібнити. Чистимо моркву з цибулею та нарізаємо соломкою чи кубиками, як буде зручно. Так само очищаємо картоплю та ріжемо на невеликі кубики.
  2. Нарізаємо обрану копчену ковбасу на кубики, а далі будемо готувати засмажку.
  3. На розігріту пательню з олією висипаємо нарізану цибулю, паприку, чорний мелений перець, а до всієї суміші додаємо ковбасу, тушкуючи все це на невеличкому вогні, протягом 5 хвилин.
  4. Засмажку кладемо до каструлі, в якій зібралися готувати бограч та заливаємо все гарячою водою.
  5. Обсмажуємо яловичину 5 хвилин. А далі перекладаємо м’ясо до каструлі, в якій міститься засмажка, потім туди кладемо подрібнену моркву, картоплю, болгарський консервований перець в томаті.
  6. Варимо наш бограч на повільному вогні 20 хвилин. Коли час спливе, додаємо подрібнений часник та протягом 5 хвилин даємо страві прокипіти на плиті.

    Готуємо ароматний мʼясний бограч – українська кухня буде скрізь
  7. Залишилося вимкнути плиту та дати супові настоятися, аби страва змогла мати апетитний аромат та вигляд. Для краси та ще більшого вираженого смаку можна зверху притрусити петрушкою чи кропом на ваш смак. Смачного!

Схожі статті

Довгожителі ставлять “лайк”: ТОП-3 супи, які допоможуть вам скинути зайві кілограми – рецепти

Саме взимку більшість людей задумуються над тим, як швидко схуднути і не прикладати для цього багато зусиль - рецепти супів, які допоможуть вам у цьому.

Це – найгірше для здоров’я: який обід пришвидшує старіння та вкорочує вам вік

Дієтологи назвали страви, які будуть не кращим варіантом до обіду. Чому саме їх краще не додавати у денне меню — розповість "Сенсація". Читайте подробиці у нашому матеріалі.

Євген Клопотенко показав, як приготувати борщ без заморочок: не треба стояти біля плити 5 годин

Українці відмовляються від борщу, бо його складно готувати. Одне почисть, інше натри, поріж, посмаж. Вихід із цього знайшов головний шеф-кухар України Євген Клопотенко. Він знає простий рецепт.

Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати романтичну вечерю за 30 грн: “МастерШеф” рекомендує

Ектор Хіменес-Браво радить ввімкнути музику й свій креатив на кухні. Адже рамен, це завжди щось романтичне і прекрасне. А головне, швидко, просто та дуже смачно.

Осінній шарм на кухні: порадувати родину в жовтні можна запеченим гарбузом із м’ясною та цибулевою начинкою

Гарбузи є неофіційним символом осені в багатьох країнах світу, у тому числі і в Україні. Приготувати його можна в духовці навіть цілим та ще й з м'ясною начинкою.

Суп, який ти захочеш їсти хоч щодня! Улюблений “Розсольник” такий смачний, що готується по 5 разів на місяць

Простий рецепт солянки від якого будуть в захваті всі можна приготувати самим вдома. Для цього потрібно чимало м'ясних виробів, але розібратися що і до чого, зможе кожен!