Здається, все зробили за рецептом, не відхилялися від жодного правила, але в результаті випічка все одно вийшла поганою. Як таке могло статися?
Насправді, існує велика кількість секретів, про які знають кулінари, але навіть не здогадуються прості господині. Пишну та легку випічку легко отримати, якщо дотримуватися не традиційного розуміння про те, як мають пектишся булочки чи пиріжки, а робити все за технологією.
Експерт розповів, як зробити домашню випічку пишною
Так, виявляється вся проблема часто у тому, що вуглекислий газ, який виділяється в результаті гасіння соди просто виділяється в повітря, а не в саме тісто. Як правило, господині гасять соду на чайні ложці, і лише після цього вносять її до інших інгредієнтів.
Насправді, правильно соду внести ще в сухий продукт, і лише потім додати оцет або лимонну кислоту, щоб між собою дані реагенти взаємодіяли безпосередньо в мисці. Тоді увесь вуглекислий газ, який вам необхідний для того, щоб тісто піднялося і було пишним залишиться всередині.
Необхідно відмітити, що соду додають не тільки у вироби, які випікаютьться у духовці чи в печі. Наприклад, вона робить вареники м’якшими та повітрянішими. Зазвичай її додають у тісто на основі кефіру або сметани. Гасити соду не обов’язково, якщо тісто вже містить кислі інгредієнти.
Тож, необхідно використовувати лише необхідну кількість кислоти, щоб уникнути надлишків, які можуть зіпсувати смак. Якщо в тісті є дріжджі, соду додають для поліпшення текстури, але в невеликих кількостях, щоб не порушити процес бродіння.
Також необхідно дуже уважно додавати даний інгредієнт, якщо у рецепті вже присутні розпушувач. Якщо ви хочаб трохи перегинати палицю з кількістю соди, то смак буде гіркий і неприємний. Особливо часто це стається при випіканні печива.