Штоллен – традиційна різдвяна випічка, батьківщиною якої є Німеччина. Вона символізує новонародженого Ісуса Христа, загорнутого в пелюшку, тому її формують у вигляді невеликого довгастого овалу, рясно посипаного цукровою пудрою, а щоб вона не обсипалася, випічку гарненько змащують розтопленим маслом.
Зазвичай Штолен готують з важкого дріжджового тіста, дотримуючись при цьому певних пропорцій, але деякі кухарі використовують здобне або сирне. А як начинку беруть родзинки, цукати з цитрусових скоринок, в’ялену чорну смородину, мак, курагу, сушені ананаси, в’ялену вишню, різні горіхи і навіть марципанову масу, які від душі присмачують спеціями – кардамоном, гвоздикою.
Завдяки цьому випічка набуває чудового аромату і ні з чим не порівнянний смак. А самі сухофрукти прийнято замочувати зовсім не у воді, що надає випічці певної пікантної нотки і збільшує термін зберігання.
Інгредієнти
- Борошно пшеничне – 500 г
- Сухофрукти – 250 г
- Молоко – 200 мл
- Вершкове масло – 150 г
- Цукор – 150 г
- Горіхи – 50 г
- Ром – 50 мл
- Яйця курячі – 2 шт.
- Цукор ванільний – 1 ст.
- Імбир мелений – 1.5 ч. л.
- Кориця мелена – 1.5 ч. л.
- Дріжджі сухі –,1 ч. л.
- Мускатний горіх – 0,5 ч.л.
- Цедра
- Сіль
- Цукрова пудра – 100 г
Як приготувати Штолен
Для початку сухофрукти (у мене родзинки), замочимо, додамо цедру мандарину (можна лимона, апельсина). Залишимо на 2 години, періодично помішуємо.
У миску всипаємо борошно, що просіює, додаємо цукор, дріжджі, сіль і спеції. Перемішуємо.
В окремій мисці змішуємо 2 яйця, тепле молоко та вершкове масло кімнатної температури.
Вносимо борошно. І залишаємо тісто на 2 години у теплому місці.
Подрібнити горіхи. У мене грецькі (у класичному штоллені використовують мигдаль). Додаємо в тісто, туди ж додаємо родзинки, злив перед цим рідину. Вимішуємо. Підсипаємо борошном, ділимо штоллен на частини, я розділила на 3. качалкою формуємо овал товщиною 1 см. складаємо навпіл, як чебурек. А потім край верхньої частини ще навпіл. Укладаємо на лист, вистелений пергаментним папером. Залишаємо на вистоювання на 40 хвилин.
Випікаємо при 160 градусах, 40-50 хвилин. Дістаємо штолен із духовки. Рясно змащуємо вершковим маслом, обсипаємо цукровою пудрою. Перед подачею посипаємо цукровою пудрою. Смачного!
Готовий штоллен може зберігатися до 3-х місяців у холодильнику, якщо щільно загорнути у пакет. Саме постоявши, він стає смачнішим, але й наступного дня він дуже смачний.