Що можна було купити на радянську зарплату та скільки отримували середньостатистичні громадяни

Що, чого та за скільки можна було придбати в Радянському Союзі. Нині, ціни на деякі товари багатьом здадуться просто смішними. Як і самі зарплати простих громадян.

Життя в Радянському Союзі було сильно обмежене. Тому, тоді, навіть за невеликі суми можна було задовольнити багато основних потреб і дозволити собі певні радості. Насамперед, і тому, що різноманітність товарів була дуже обмеженою. Люди не бачили нічого багато, а тому, багато й не хотіли. Всі раділи тому, що було, й інших думок просто не виникало. Одяг, взуття і побутова техніка, все це було дуже однотипним.

Утім, незважаючи на економічні обмеження, радянська система була досить соціально орієнтована, і для багатьох громадян житло, медичне обслуговування та освіта були безкоштовними, або доступними за низькою ціною. Однак навіть за таких умов, за середню зарплату було складно купити дорогі товари або подорожувати закордон. Рівень життя тоді вимірювався не грошима, а відносинами з близькими, колективною підтримкою та умінням задовольнити базові потреби.

Робітники на заводах отримували близько 150-200 рублів, а вищі керівники, інженери чи спеціалісти могли заробляти 200-300 рублів. Зарплати в галузях науки, освіти або культури були трохи нижчими. Вчителі чи лікарі, залежно від досвіду, могли отримувати близько 100-150 рублів. Завдяки тому, що людям надавали житло, безкоштовне медичне обслуговування та деякі субсидовані товари, громадяни тодішньої системи не мали великих витрат. А споживчі товари просто були доступні за низькими цінами.

Експерти розповіли, скільки їжі можна було купити на зарплату 90-х
Експерти розповіли, скільки їжі можна було купити на зарплату 90-х

Тож, громадяни радянщини, які мали середню зарплатню у розмірі 134-150 рублів, могли придбати цукор по 94 копійок за кілограм, “докторську” ковбасу за 2,20 руб/кг, рис за 88 коп/кг, гречку за 56 копійок, свинину за 2 рублі 10 копійок/кг (на ринку кілограм домашньої свинини коштував 5 рублів), яєць за 1,10 руб/десяток, пляшку міцного напою за 2 рублі 87 коп., 100 грам чаю за 95 копійок. Великий буханець хліба (батон) коштував 15 копійок (можна було купити до 1000 таких батонів).

Побутова техніка була вкрай дефіцитною. Придбати телевізор або холодильник можна було лише через спеціальні магазини. Холодильник “Дніпро-2” коштував 250 рублів. У 1975 році кольоровий телевізор “Рубін-707Д” вартував 685 рублів. Автомобілі були великою розкішшю, і лише небагато людей могли дозволити собі купити новий автомобіль. Вартість автомобіля, залежно від моделі, могла становити кілька десятків місячних зарплат.

Путівки в санаторії, на курорт, або до моря, коштували різну суму залежно від сезону і виду відпочинку. Наприклад, путівка за кілька днів могла коштувати кілька десятків рублів, що було доступно для середньостатистичних працівників. Відпочинок у санаторії включав проживання, лікування, харчування та різноманітні оздоровчі процедури. Це був доступний і популярний спосіб для громадян Радянського Союзу покращити своє здоров’я, відновити сили після роботи та отримати лікування від деяких хвороб.

У санаторіях часто пропонували лікувальні ванни, масажі, фізіотерапевтичні процедури, а також заняття спортом і культурні заходи. Такий відпочинок був не тільки оздоровчим, але й приємним, оскільки багато санаторіїв розташувалися в мальовничих місцях — біля морського узбережжя, в горах, поруч із лісом.

Тож, у Радянському Союзі за середню зарплату можна було купити базові продукти та товари побуту, але для більш розкішних покупок або дорогих товарів, таких як побутова техніка, автомобілі чи імпортні речі, потрібно було накопичувати гроші.

Схожі статті

Новий рік без ялинки: палиці, книги та драбини з того, що є під рукою – палиці, книги та драбини

Як створити новорічну атмосферу вдома із найпростіших підручних засобів, які завжди є під рукою? Найкреативніші та водночас прості ідеї з покроковими інструкціями з інтернету.

Не просто так це роблять: чому господині нарізають ковбасу навскоси – не лише для краси

Якщо ви ніколи цього не робили або ж не розуміли навіщо так робить більшість людей, то саме час дізнатись - чому ковбасу подають нарізану навскоси, а не прямо?

“Клієнт цього не помічає”: експрацівник McDonald’s розкрив правду про інгредієнти в закладі

McDonald's має безліч власних лайфхаків, про які їхні клієнти навіть не здогадуються - експрацівник розсекретив "фішки" закладу та розповів що до чого.

Замість цукру додайте ЦЕ: навіщо в чай додавати сіль – ви будете сповнені сил та енергії

Зазвичай любителі солодкого завжди п'ють чай з цукром, але майже ніхто не пробував замість нього додати сіль - обов'язково зробіть це прямо зараз.

2 трюки і готово! Навіщо опускати сирокопчену ковбасу в окріп – результат буде вау

Лайфхаки існують для того, щоб робити життя легшим для багатьох людей, у тому числі є "трюки", які допомагають господиням на кухні - що буде якщо помістити ковбасу в киплячу воду?

Що таке дубайський шоколад й чому він став таким популярним: його ціна вже зросла до 2000 грн

Мода на дубайський шоколад продовжує заполоняти українців. Цей арабський десерт із Дубаю став справжнім трендом серед сучасних солодощів. Відомо, чи дійсно він такий фантастичний.