Гусячі яйця — поживний продукт, який за розміром більший за курячі, містить більше жиру і має більш насичений смак.
Кожне гусяче яйце — це гарне джерело білка, мінералів та вітамінів. В них міститься 13 грамів білка, вітаміни D, A, E, В12, 110 мг калію та 1.2 мг заліза.
Приготувати гусячі яйця можна різноманітними способами. Зокрема, їх можна варити, смажити, додавати у тісто для випічки або робити з них омлет.
Смаження гусячих яєць — особлива історія. Робити цю процедуру можна як на пательні, так і в мультиварці. Прилади розігрівають з невеликою кількістю олії. Гусяче яйце розбивають відразу в чашу мультиварки або пательню.
Смажити або запікати гусяче яйце потрібно до отримання бажаної консистенції.
Також гусячі яйця можна відварювати. Щоправда, цей процес відбувається довше, ніж у випадку з яйцями курки. Щоб продукт став мʼяким — його потрібно варити протягом 10-12 хвилин. Щоб зварити гусяче яйце вкруту — його тримають в киплячій воді 15-17 хвилин.
Експерти сходяться в думці, що гусячі яйця більш поживні за курячі. В них і білка міститься більше, і вітамінів з мінеральними речовинами.
Вживання одного гусячого яйця наповнить організм людини 29% від добової норми заліза, 19% від добової норми заліза та 9% від норми кальцію, призначеної на добу.
В складі гусячого яйця — набагато більше жирів, аніж в продукті, що дають курки.
В складі гусячих яєць міститься в 3.5 разів більше селену, аніж в курячих яєчках. Кількість елементу в продукті становить 53.1 мг.
Гусячі яйця — чудове джерело антиоксидантів, вітамінів, лютеїну, які корисні для зору і шкіри.
В кожному гусячому яйці міститься приблизно 379 мг холіну. Ця поживна речовина сприяє розвитку клітин та клітинному звʼязку.