Безумовно, ключ до щастя — це мрія багатьох людей. Адже здається вельми парадоксальним той факт, що навіть найбагатші та найздоровіші люди цього світу часто почуваються нещасними.На схилі свого життя багатьом є про що шкодувати.
Зі сторони життя інших людей може здаватися надзвичайно благополучним, але це далеко не завжди означає, що людина почувається серед цього благополуччя добре. У 1938 році розпочалося дослідження щастя. Це дослідження являється одним з найдовшим в науковому світі.
Розпочалося воно зі спостереження за життєвим шляхом більше 700 студентів Гарварду. Пізніше воно розширилося і учасниками дослідження стали більше 2000 людей. Мова йде про сім’ї цих студентів та навіть їхніх дітей.
Кожні 15 років дослідники збирали дані про життєвий шлях цих людей і робили відповідні висновки.
Експерти розповіли, як досягнути справжнього щастя
Можна було-б подумати, що ключем до щастя являється хороше здоров’я, але як виявилося, це зовсім не так. Ні хороші фізичні дані, ні зароблені гроші, ні успіх в кар’єрі не приносять того рівня щастя, про який мріє багато людей. Дослідники прийшли до висновку, що найголовнішим критерієм є наявність близьких людей поруч.
“Річ не в тому, що досягнення не важливі й не приносять задоволення. Це так. Але коли ми жертвуємо нашими стосунками, ось тоді ми в кінцевому підсумку шкодуємо про це і живемо не таким гарним життям, яким могли б жити”, – зазначив Волдінгер.
Тобто велика кількість посередніх фільмів і навіть літератури в кінці кінців доносили до нас певну істину: ніякі успіхи та починання не відчуваються так прекрасно, коли поруч нас підтримують рідні люди, які готові розділити з нами радість і невдачі. І мова, імовірніше за все, йде про міцний емоційний зв’язок, який і дає нам сили та мотивацію рухатися вперед.