Орхідея являється улюбленою квіткою для багатьох. Хтось розводить розкішні білі фаленопсис, хтось віддає перевагу іншим сортом, які також не поступаються ні красою цвітіння, ні величиною квітів.
Але майже кожна господиня чи господар стикалися з такою ситуацією, коли орхідея раптом припиняє давати квітконоси і довго стоїть, не радуючи квітками.
Квітникар розповів, яке найкраще місце в будинку для цвітіння орхідеї
Тоді ми як правило намагаємося орхідею чимось підживити, адже переставляти її на інше місце може бути доволі екстремальноюзацією, і навіть привести до небажаних результатів, так як це великий стрес для рослини.
Але експерти знають, як повернути квіти бажання знову цвісти і простимулювати ріст нових квітконосів.
Найголовніше, що це треба зробити — це переконатися, що нічна температура нижча за денну. Це не займе багато часу, але зниження температури на 5 °C, зазвичай восени, часто призводить до того, що рослини починають цвісти. Переміщення їх в іншу кімнату в будинку може бути все, що їм потрібно, але це має величезне значення для більшості орхідей, які ми вирощуємо в домашніх умовах.
Також не забувайте про вологість. Як правило взимку вологість в приміщеннях підвищена, але велика кількість людей користується осушувачами повітря, які можуть опускати даний показник до 40 відсотків, що в свою чергу негативно впливає на квітку, яка розраховує на насичення вологою кореневої системи.
Якщо виникає необхідність підтримати квітку у цьому питанні, збризкуйте її листя водою, як ви це робили і влітку, і цього буде достатньо для того, аби вона почувалася краще. А от якщо ви робите ванночки, то з ними необхідно бути обережнішими та зменшити інтенсивність даної процедури.
Будь-яка квітка з вдячністю відповідає на якісний догляд і візьметься тішити свого володаря красою.