Садівники з досвідом добре знають, що такий городній шкідник, як попелиця, любить оселятися на будь-яких рослинах – від маленьких квітів до велетенських дерев із пишними кронами. До того ж ці комахи поширюються настільки стрімко та швидко, що дачники не встигають обробляти рослини.
Деякі різновиди садових рослин та дерев приваблюють попелицю на город і стають її справжнім розсадником. “Сенсація” розповідає, які саме різновиди рослин відносяться до цього переліку.
Черемха
Черемха росте на багатьох присадибних ділянках. Вона дуже красива та корисна, а навесні тішить око власників домівки пишним цвітінням.
Водночас черемха — це суцільний розсадник шкідників. На цьому дереві часто оселяються глід, попелиця та квіткоїд. Тому висаджувати черемху поряд із плодовими деревами не радять.
Чорна бузина, фуксія та акація
Квітуча акація сильно приваблює чорну попелицю, яку згодом переносяться мурашками по всій присадибній ділянці.
Навала попелиці по всій присадибній ділянці може розпочатися з чорної бузини. Інколи ця рослина настільки занедбана, що рятувати її від попелиці немає ніякого сенсу.
Тому господарі повністю видаляють рослину з ділянки.
Фуксія — ще одна декоративна рослина, яка приваблює на ділянку білокрилок. Якщо ви бажаєте висадити цю квітку в садочку — підготуйтесь до багаторазових обробок.
Восени краще цю квітку не заносити до кімнати, поки не впевнитеся у тому, що на рослині немає білокрилки. Інакше шкідлива комаха оселиться в кімнаті і доведеться довго та нудно її виводити звідти.
Калина
Квітучий чагарник із червоними ягідками росте на багатьох ділянках. Він зберігає декоративні якості протягом всього сезону, проте приваблює на ділянку попелицю ще активніше, ніж черемха.
Крім того, на калині може оселитись і калиновий листоїд. Наприкінці літа ця шкідлива комаха може відкласти до 600 яєць. Якщо листоїду забагато — то за один сезон вони поїдять не тільки калинове листя, але й ягоди і навіть молоді пагони чагарника.