Схаменіться, бо врожаю не побачите як своїх вух: 5 добрив, якими не можна підгодовувати огірки

Використовуючи ці добрива для підживлення огірків, ви ризикуєте погіршити їх стан і значно знизити врожай. Таких засобів, якими не потрібно удобряти огірки, існує цілих 5.

Звичайні огірки, які ще наші мами та бабусі вирощували роками, насправді, є досить вимогливою культурою. Можна, як легко сприяти їхньому росту, розвитку, так само, їх досить легко довести до стану, що вони зів’януть й пропадуть. Останнє можна зробити, якщо використовувати добрива, які просто не підходять саме для огірків.

У першу чергу та практично ніколи не слід обробляти огірки аміачною селітрою. Хоча, це популярне азотне добриво часто застосовується на багатьох культурах, для огірків воно не підходить. Надлишок азоту може спричинити надмірне наростання зелені, а це зашкодить плодоношенню. В результаті, ви отримаєте великі, але малоплідні рослини, що значно знижує кількість і якість урожаю.

Не рекомендують для підживлення огірків обирати й такий варіант, як свіжий гній. Хоча він є натуральним добривом, його використання в свіжому вигляді може бути небезпечним для огірків. Свіжий гній містить надмірну кількість азоту, який стимулює ріст рослин, але при цьому порушує баланс поживних речовин у ґрунті. Також, через високу концентрацію органічних речовин, свіжий гній може призвести до перегріву кореневої системи та викликати захворювання, такі як коренева гниль.

Городники пояснили, чим ніколи не слід удобряти огірки
Городники пояснили, чим ніколи не слід удобряти огірки

Зола теж далеко не підходящий варіант для огірків. Хоча вона містить багато корисних мікроелементів, таких як калій та фосфор, її надмірне використання може підвищити лужність ґрунту. Як відомо, огірки віддають перевагу слабокислому середовищу, і залишок лугу може завадити їм нормально розвиватися, викликаючи пожовтіння листя та зниження врожайності.

На четвертому місці — це хлорид калію. Хоча калій є важливим елементом для розвитку огірків, але хлорид калію містить хлор, який може бути шкідливим для цього овоча. Хлор накопичується в ґрунті, викликаючи пожовтіння листя та порушення водно-сольового балансу в рослинах. Через це огірки не можуть нормально поглинати воду, і це веде до зниження їх стійкості до хвороб.

Останнє, чим теж 100% не варто підживлювати свої гарні огірки, це синтетичні фосфорні добрива. Причина — вони містять велику кількість концентрованих фосфатів. Хоча фосфор необхідний для нормального розвитку кореневої системи, надлишок цього елемента може призвести до погіршення засвоєння інших мікроелементів, таких як залізо та магній. Це може викликати дефіцит важливих поживних речовин і, як результат, призвести до загальмованого росту та зниження врожайності огірків. Тому, краще всього огірки “годувати” компостами та комплексними мінеральними засобами.

Схожі статті

Має рекордний термін зберігання, а листя в неї солодке-солодке: названо найкращий сорт капусти

Цей сорт пізньостиглої капусти ідеально підходить для тривалого зберігання взимку. Якщо ви шукаєте варіант білокачанної капусти для гарного врожаю на зиму – зверніть увагу на "Харківську зимню".

Не сорт, а хіт 2025 року: цей томат не вимагає пасинкування та прищипування, а який урожайний

Не всім дачниками хочеться поратися з формуванням томатних кущів, адже без цього хорошого врожаю не бачити, як своїх вух. Але вихід є – сорти помідорів для лінивих.

Це насіння розкуповують з рекордною швидкістю: найврожайніші сорти перців – для лечо та салатів

Сорти солодкого перцю вражають своєю різноманітністю, але не всі з них підходять для приготування лечо. У цій добірці ви знайдете найкращі сорти товстостінних, солодких перців.

Люблять +15 і більше: якою повинна бути нічна температура для огірків у теплиці і на грядці

Щоб огірки добре розвивались і дали гарний врожай наприкінці сезону — під час вирощування варто контролювати температурний режим. Якою повинна бути температура вночі, щоб культура розвивалась гарно?

Чим треба обробити насіння кропу, щоб він виріс сильним, ароматним і витривалим – секрет дачників

Застосування цих простих секретів допоможе отримати хороший урожай кропу, який буде не лише смачним, а й корисним для здоров'я. Але все починається з правильної обробки насіння.

Кущі будуть гнутися від кількості плодів: цей перець дає стільки врожаю, що не знаю, кому ще роздати

З початком весни в багатьох городників розпочинаються активні дні на присадибних ділянках. Вже зараз багато хто з них цікавиться, який сорт солодкого перцю принесе багато врожаю. Розповідаємо.