Має рекордний термін зберігання, а листя в неї солодке-солодке: названо найкращий сорт капусти

Цей сорт пізньостиглої капусти ідеально підходить для тривалого зберігання взимку. Якщо ви шукаєте варіант білокачанної капусти для гарного врожаю на зиму – зверніть увагу на "Харківську зимню".

Сорт пізньостиглої капусти “Харківська зимова” – пізньостиглий, морозостійкий, із округло-плоскими качанами. Маса одного качана може варіюватись від 2.7 до 4.8 кг. Качани дуже щілні, соковиті та не ростріскуються під час тривалого зберігання.

Білокачанна капуста сорту “Харківська зимова” належит до вітчизняної селекції та призначена для вирощування у відкритому ґрунті. Фермери і дачники люблять цей сорт за невибагливість у догляді, високу врожайність та гарну лежкість. Качани цього різновиду можуть зберігатись свіжими протягом 6 місяців, повністю зберігаючи при цьому свої смакові властивості.

Сорт білокачанної капусти Харківська зимова
Сорт білокачанної капусти Харківська зимова

 

“Харківська зимова” – той самий сорт, з якого виходить найсмачніша квашена капуста. В складі овоча містяться корисні харчові волокна, вітаміни та мікроелементи. При цьому вміст вітаміну С в складі квашеної капусти помітно зростає – через молочно-кисле бродіння.

Сорт пізньостиглої капусти Харківська зимова
Сорт пізньостиглої капусти Харківська зимова

Сорт білокачанної капусти “Харківська зимова” належить до пізньостиглих. Дозрівання овоча відбувається протягом 150-160 днів. Розетка виростає в діаметрі 80-110 см. Плід – щільний качан округлої або плескатої форми. Покривне листя культури – світло-зеленого кольору. Капуста підходить для квашення, зимового споживання в свіжому вигляді, має відмінні смакові властивості, хрустка та солодка на смак.

Сорт стійкий до бактеріозу, має високу лежкість. Качани дружно дозрівають на грядці і ніколи не розтріскуються, навіть якщо господарі запізнилися із збиранням. При зберіганні овоча в погребі при температурі +2…+4 градуси тепла без коливань – капустяні качани зберігають товарний вигляд і смакові властивості до самої весни.

Сорт капусти “Харківська зимова” мають тривалий термін вегетації. Вирощувати її можна 2-ма способами:

  • наприкінці квітня або на початку травня насіння капути висівають у відкритий ґрунт, під плівкове укриття;
  • наприкінці березня або на початку квітня капусту висаджують в спеціальний контейнер або ящик. Між сусідніми сіянцями витримують відстань в 1 см.
Сорт капусти Харківська зимова
Сорт капусти Харківська зимова

Ширина міжряддя становить 5 см. Сіянці капусти поливають, підживлюють, в міжряддях розпушують ґрунт. Коли розсаді капусти “Харківська зимова” виповниться 40-45 днів – її пересаджують у відкритий ґрунт.

Поливають капуту цього сорту рясно, але не часто. Достатньо буде виконувати поливи двічі на тиждень. Перед поливом у воду додають добрива для якісного підживлення розсади.

Схожі статті

1 дія і огірки більше не будуть гіркими: роблю так постійно і завжди працює – спробуйте

Час від часу городники отримують врожай гірких огірків, які не хочеться куштувати, але насправді існує один дієвий спосіб, який здатний виправити дану ситуацію - що робити?

Посадіть ці 5 рослин і врожаю буде по коліна: чим засіяти город навесні 2025

Сидерати - це ті рослини, які здатні покращити стан землі та позитивно вплинути на врожайність овочів. Навіщо їх сіяти, як і коли? Городники все розповіли.

1 ложка + вода – і морква росте на очах: чим полити коренеплід, щоб врожай збирати відрами

Морква дуже любить воду, тож потрібно надати їй регулярний полив, однак, не варто використовувати звичайну воду - чим і як потрібно поливати культуру?

Врожай і тут, і там – не казка, а реальність: посадіть ці 10 рослин поруч із огірками

Сусідство з рослинами відіграє дуже важливу роль та значно впливає на врожайність культур - що варто посадити біля огірків навесні 2025? Запамʼятайте цей список.

Японський метод посадки картоплі: вродить в 2 рази більше – будете збирати з городу мішками

Городники мають безліч ідей того, як можна вирощувати картоплю та подвоювати врожай. Один з найпопулярніших методів — японський, і ми розповімо, в чому він полягає.

Коли садити буряк на розсаду? Посівний календар 2025 – залишилося декілька хороших дат

Коли потрібно висівати буряк? У нашому матеріалі розповідаємо про найкращі дати за посівним календарем, а також даємо поради щодо вирощування.