Люблять +15 і більше: якою повинна бути нічна температура для огірків у теплиці і на грядці

Щоб огірки добре розвивались і дали гарний врожай наприкінці сезону — під час вирощування варто контролювати температурний режим. Якою повинна бути температура вночі, щоб культура розвивалась гарно?

Температурний режим, необхідний для розвитку та гарного плодоносіння огірків  практично не відрізняється. Багатьом дачникам добре відомий той факт, що огірки – культура теплолюбна. Тому для пророщування насіння їм необхідні певні температурні умови.

Початківцям у городних справах потрібно знати про те, якою повинна бути температура при висадці огіркового насіння у відкритий ґрунт або ж парник. Також слід при посіві звернути увагу на температурний режим при вирощуванні цього овоча в парниках та теплицях.

Щоб насіння огірків добре проросло – його висівають у прогрітий ґрунт. Прохолодна земля сильно знижує імовірність проростання насіннєвого матеріалу. Тому дотримання оптимальних температур є ключовим фактором в отриманні міцної огіркової розсади і доброго врожаю.

Агрономи розповіли, якою повинна бути нічна температура при вирощуванні огірків
Агрономи розповіли, якою повинна бути нічна температура при вирощуванні огірків

Ідеальна температура ґрунту для посіву огірків будь-якого сорту на розсаду – це +20+25 градусів. Якщо попередньо насіння огірків замочити у теплій воді на кілька годин – то після посіву вони точно порадують швидкими сходами. Перші паростки можуть з’явитися вже через 3 дні. Але якщо температура ґрунту не перевищує 17 градусів – то перші ростки розсади огірки з’являються не раніше, ніж через 10 днів.

Взагалі для вдалого та швидкого проростання огірків потрібно, щоб температура ґрунту не опускалася нижче +10 градусів. Якщо вона буде занадто низькою, то насіння огірків, що вже проклюнулися в товщі землі – можуть пожовтіти, уповільнять свій розвиток та загинуть.

Якою повинна бути сприятлива нічна температура для посіву огірків?

Щоб забезпечити тривале плодоносіння огірків – потрібно забезпечити оптимальну температуру вночі. Саме в нічний період часу відбувається відтік поживних речовин з листків до плодів огірка. Якщо розсада росте у відкритому ґрунті, то висока температура сприятиме активному росту плодів. При помірних температурах землі більш активно розвиватимуться коренева система та пагони огірків. Тому тут варто дотримуватись “золотої середини”. Коли повітря постійно перегрівається до температури +30 градусів, а в нічні години – до +22 градусів, рослина буде швидше старішати.

Водночас сильне зниження температури повітря вночі призведе до того, що огірок уповільнить розвиток та знизить або взагалі втратить врожайність. За правильних умов догляду огірки активно ростуть саме вночі і тому температура повітря в цей період доби повинна бути не нижче за +13 градусів.

Якщо у вашому регіоні коливання температур високі – то від вирощування огірків у відкритому ґрунті слід взагалі відмовитись. В такому випадку краще обрати парник або теплицю.

Агрономи розповіли, якою повинна бути нічна температура повітря для вирощування огірків
Агрономи розповіли, якою повинна бути нічна температура повітря для вирощування огірків

Для огірків, які вирощують в теплиці – потрібно створити температурні умови на рівні +25+28 градусів. Після появи перших листочків потрібно знизити температуру до +22 градусів тепла. Вдень тепличне приміщення добре провітрюють. Ставлять додаткові ємності з водою для того, аби забезпечити достатній рівень вологості повітря.

Задля загартування сіянці огірків у теплиці вночі повинні зростати спочатку при температурі +16…+17 градусів. Такі умови необхідні для того, аби саджанці набирали товщину стебла та добре укорінювались в землі. Через 10 днів після посіву температуру в теплиці підвищують на 3-4 градуси та зберігають на рівні +27 градусів.

Схожі статті

Ці 5 сортів просто ідеальні: яку капусту посадити на ділянці навесні 2025 – побʼють всі рекорди

Які сорти капусти найкраще підходять для засолювання - таке питання ставить собі мало дачників, адже вважають, що всі сорти є придатними для цього, але ні - 5 найвдаліших видів овоча.

З хімією можна попрощатися: ці 3 прості методи захистять вашу полуницю від усіх шкідників

Ці методи не потребують великих витрат і можуть стати чудовою альтернативою хімічним засобам. Вони допоможуть захистити вашу полуницю від шкідників, а ділянку зробити більш екологічно чистою.

Вітамінний коктейль – 2 хвилини і готово! Ця “підживка” для смородини побила всі рекорди

Підживлення смородини є необхідним на всіх етапах її розвитку - чим підживити рослину навесні, щоб ягоди були розміром з кулак. Смакувати будуть всім без винятку.

Врожаю буде вдвічі, а то і втричі більше: посадіть ці рослини біля огірків навесні 2025

Для будь-якої культури важливо мати поруч хороших сусідів, які будуть сприяти ще кращому врожаю, це стосується і огірків - які рослини посадити поруч?

Ці 5 сортів – моя найкраща знахідка: саджаю тільки їх з року в рік – врожаю по коліна

Виростити смачну й велику яблуню легко, але для цього потрібно обрати перевірений сорт, який вже давно себе добре зарекомендував серед садівників - 5 найкращих сортів.

3 ознаки, що яблуні перезимували погано: що робити, аби це не вплинуло на майбутній врожай

Яблуні стійкі до низьких температур і зазвичай непогано переносять морози. Але ніколи не виключено, що якесь дерево перезимувало погано. Як це зрозуміти?