Щоб серед усього різноманіття сортів солодкого перцю визначити “чемпіонів”, городники враховували не тільки врожайність та смак, але і його стійкість до характерних захворювань та вміння гібрида адаптуватися до спеки та холоду. Також враховувалися зовнішні характеристики. Протягом минулих років серед перців вже з’явилися свої фаворити, які кілька років утримували позиції, але на зміну їм прийшли нові “чемпіони”.

Насамперед при виборі сорту солодкого болгарського перцю, слід звертати увагу на особливості вашого регіону. Якщо для південних районів найкращими будуть одні сорти, то для північних це будуть зовсім інші. У цій добірці ті, які добре виявили себе на всій території України.
Марконі

Італійський сорт, який добре зарекомендував себе останніми роками. Значного розміру – довжина плоду може досягати до 20 см, діаметр 5-7 см. Вага плода в середньому – до 200 г, але може зростати до 300 г. Товщина стінки до 6 мм. Ранньостиглий, невибагливий. Чудовий смак. М’ясистий. Використовується для приготування свіжих салатів, гарячих страв та консервації.
Квадрато Асті
Насамперед цей сорт солодкого перцю вразив гарною схожістю та врожайністю. Середньостиглий. За формою плід нагадує куб розміром 10х10см і вагою до 220 г. Його можна їсти вже на перших термінах технічної зрілості, коли його забарвлення зелене. Це велика рідкість серед аналогів. На смак дуже солодкий із м’ясистими стінками. При повному дозріванні має яскравий червоний колір. Використовується для приготування свіжих салатів та консервації.
Шорок Шарі

Насамперед цей сорт виділяється серед усіх своїм смаком та привабливим товарним виглядом. Зовні плід у формі куба. При біологічній стиглості має гарний помаранчевий колір. Порівняно невеликого розміру, але з м’ясистими стінками до 9 мм. Дуже соковитий. Ідеально поєднується з іншими овочами у салатах. Відзначений довгим зберіганням.