Найчастіше городники вдаються до натуральних засобів підживлення рослин, замість хімічних. Наприклад, вони часто використовують настій з кропиви, адже вважають його ефективним методом для рослин. Попри те, що кропива не дуже приємна через свої колючки, але вона багата на велику кількість корисних речовин – калій, магній, азот, кальцій, саме вони допомагають прискорити ріст рослин, квітів та дерев.
Добриво з кропиви має ряд переваг: воно відновлює та збагачує ґрунт, стимулює ріст рослин, покращує їхній стан, а також ідеально підходить для того, щоб запобігти різним хворобам. Також кропива ефективно бореться зі шкідниками, в тому числі з попелицею.

Існує два варіанти, як застосовувати це добриво, його можна вносити під корінь або ж на листя. Для підживлення прикореневого типу, потрібно розвести готовий кропивʼяний настій у воді у пропорції 1:10 та застосувати до початку плодоношення, один раз на два тижні. Якщо ж ви плануєте обробляти листя, то для цього використовують ще більш розбавлений розчин – 1:20 і підживлювати ним потрібно один раз на місяць.
Органічне добриво з кропиви підходить для багатьох рослин – плодові дерева, декоративні чагарники, квіти, городні культури. Воно корисне для огірків, помідорів, болгарського перця, капусти. Таке добриво можна застосувати для винограду й полуниці, якщо ви будете робити все правильно, то можете не переживати за врожай.

Але потрібно запамʼятати, що не для всіх культур таке добриво буде корисним, не рекомендується його застосовувати для часнику, цибулі, квасолі, гороху. Ці рослини погано переносять високий вміст азоту, тому використання настою з кропиви може лише знизити врожайність культур.