Відволікаючись від роботи та щоденної метушні на дачі, хочеться почуватися у повній безпеці. Однак навіть і там можуть чекати дуже неприємні “сюрпризи”. Агрономи попереджають, що серед пахучих рослин є багато квітів, які становлять потенційну загрозу і один із найнебезпечніших – це аконіт.
Рослина, яку в народі називають “борець”, “вовчий корінь” та “блакитний жовтець”, є багаторічним чагарником із сімейства лютикових. Воно містить отруйні алкалоїди, які використовують для боротьби зі шкідниками, полювання на хижих тварин та в медичних цілях. Вони здатні викликати сильне блювання, судоми, паралізацію нервової системи та утруднене дихання.

При цьому ступінь отруйності рослини залежить від місця її зростання. Відомо, що у південних широтах аконіт дуже отруйний, а північних його вважають нешкідливим. Однак, щоб уникнути зайвих проблем, агрономи рекомендують ставитись до рослини з особливою увагою та милуватися її красою здалеку.
Зазначимо, що всього налічується близько 300 видів аконіту. Зовні він нагадує чагарник із прямими стеблами до 1,5 м заввишки з гарними яскравими кольорами синього, фіолетового, рожевого, жовтого, пурпурового та білого відтінків. Цвіте із середини літа до середини осені. Найнебезпечнішим для людського організму є коріння.

Якщо ви виявили у себе на ділянці рослину, то викопувати її відразу може і не потрібно, але деякі запобіжні заходи все ж необхідно вжити. Наприклад, провести розмову з дитиною і пояснити, що жодні рослини в саду без відома дорослих куштувати смак не можна. Якщо відчуваєте, що це не допоможе, то краще позбавитися квітки або замінити її більш окультурним аналогом. Намагатися не вирощувати рослини біля дитячих майданчиків, альтанок та під вікнами.