Як правильно саджати гладіолуси, щоб вони пишно цвіли? Ще й діток багато вродять

Як правильно саджати гладіолуси, щоб вони пишно цвіли? Усе подвір'я буде засипане квітами, а восени викопаєте купу діток. Усі деталі в нашому матеріалі.

Гладіолус — це квітка, до якої просто неможливо бути байдужим. Її або обожнюють, або ненавидять, але середнього не дано. Чому гладіолуси не так часто зустрічаються на чужому подвір’ї?

Вся справа полягає у складності догляду за ними. Зокрема, із мінусів — необхідність викопувати їх восени та саджати навесні.

Але навіть, коли земля родюча, а полив рясний, стається так, що гладіолуси все одно не квітнуть. В чому проблема?

Квітникарі розповіли, як саджати гладіолуси, щоб вони цвіли пишно

Квітникарі розповіли, як саджати гладіолуси, щоб вони цвіли пишно

Перш за все, перед посадкою необхідно упевнитися, що цибулини абсолютно здорові. Якщо бачите нездорові екземпляри, поруч з іншими їх саджати не варто, інакше вони швидко заражатимуться.

Приблизно у травні, коли на вулиці тепло та стійка температура, всі цибулини необхідно почистити від сухої шкірки. Окрім того, необхідно зняти лусочку, яка знаходиться на нових паростках.

Далі викладаємо цибулини у тарілку та ставимо на відкрите сонце. Цю процедуру необхідно робити декілька днів перед посадкою. На ніч обов’язково тарілку заносимо, щоб на цибулі не накопичувалася волога.

Далі посадковий матеріал готовий до пророщування. Гладіолуси саджаємо на глибину приблизно 10 сантиметрів. І одразу зауважте, що вам знадобиться підтримка для майбутніх квітів, так як достатньо грози, і всі ваші кущики будуть лежати додолу, а підняти їх можливості не буде.

Тому, коли листя виросте вже на 10 сантиметрів, ставимо підтримку у вигляді агросітки або звичайних дерев’яних палиць.

Гладіолуси обожнюють пишний полив, прекрасно переносять тінь та напівтінь, але гірше реагують на пекуче сонце. Тому зважайте на ці фактори, коли обираєте місце для вирощування цих квітів.

І не забувайте, що при хорошому догляді гладіолуси можуть навіть дати 3 та 4 квітконоси.

Схожі статті

У березні 2025 кладемо на грядки цей продукт із кухні: ґрунт стає пухким ще до посіву

Основою для здоров'я всіх рослин у вашому городі — це здоров'я землі, а також його фізичні властивості. Зокрема, ґрунт має бути рихлим, і ми розповімо, як цього досягти.

Домашнє просочення для деревини: простий розчин вбереже дерево від гниття і деформації

Людство ще не придумали кращого матеріалу для оздоблення домівки, ніж дерево. Воно екологічне, міцне та стійке. Але за ним необхідно правильно доглядати.

Не відходи, а золото: внесіть 2 столових ложки цього продукту і ахнете від результату

Інколи те, що ми маємо намір викинути в сміття насправді — справжній скарб, який можна використати абсолютно іншим чином. За цей подарунок земля вам буде вдячна.

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.

Варто запам’ятати цю пораду: як вивести мурах з ділянки – покладіть плівку на мурашник

Якщо ви хочете назавжди позбутися мурах, які заполонили ділянку, то прислухайтеся до порад досвідчених городників. Цей метод ще будь-коли підводив.