Гладіолус — це квітка, до якої просто неможливо бути байдужим. Її або обожнюють, або ненавидять, але середнього не дано. Чому гладіолуси не так часто зустрічаються на чужому подвір’ї?
Вся справа полягає у складності догляду за ними. Зокрема, із мінусів — необхідність викопувати їх восени та саджати навесні.
Але навіть, коли земля родюча, а полив рясний, стається так, що гладіолуси все одно не квітнуть. В чому проблема?
Квітникарі розповіли, як саджати гладіолуси, щоб вони цвіли пишно

Перш за все, перед посадкою необхідно упевнитися, що цибулини абсолютно здорові. Якщо бачите нездорові екземпляри, поруч з іншими їх саджати не варто, інакше вони швидко заражатимуться.
Приблизно у травні, коли на вулиці тепло та стійка температура, всі цибулини необхідно почистити від сухої шкірки. Окрім того, необхідно зняти лусочку, яка знаходиться на нових паростках.
Далі викладаємо цибулини у тарілку та ставимо на відкрите сонце. Цю процедуру необхідно робити декілька днів перед посадкою. На ніч обов’язково тарілку заносимо, щоб на цибулі не накопичувалася волога.
Далі посадковий матеріал готовий до пророщування. Гладіолуси саджаємо на глибину приблизно 10 сантиметрів. І одразу зауважте, що вам знадобиться підтримка для майбутніх квітів, так як достатньо грози, і всі ваші кущики будуть лежати додолу, а підняти їх можливості не буде.
Тому, коли листя виросте вже на 10 сантиметрів, ставимо підтримку у вигляді агросітки або звичайних дерев’яних палиць.
Гладіолуси обожнюють пишний полив, прекрасно переносять тінь та напівтінь, але гірше реагують на пекуче сонце. Тому зважайте на ці фактори, коли обираєте місце для вирощування цих квітів.
І не забувайте, що при хорошому догляді гладіолуси можуть навіть дати 3 та 4 квітконоси.