Хитрий хід – дачники роблять з трояндами це навесні, а влітку насолоджуються пишним цвітінням

Догляд за трояндами навесні має свої особливості. Щоб влітку ці красуні радували пишним цвітінням — їх потрібно правильно доглядати навесні. "Сенсація" розповість про 1 хитрий хід від квітникарів.

Щоб красуні-троянди влітку радували госопдарів пишним цвітінням та відмінним зовнішнім виглядом протягом усього сезону – навесні їм варто забезпечити правильний та повноцінний догляд. Цей період дуже важливий для декоративних рослин, які тільки-но прокидаються та починають активно розвиватись після зимового застою.

Навесні треба своєчасно провести усі доглядові операції, щоб влітку насолоджуватись пишним цвітінням розкішної та яскравої квітки. Досвідчені дачники завжди використовують один хитрий хід, завдяки якому троянди влітку квітнуть набагато якравіше та формують пишні суцвіття. Полягає він у вчасному проведенні обрізки кущів декоративної квітки.

Обрізають троянди приблизно через 5-7 днів після зняття з них укриття. В цей період потрібно слідкувати за станом бруньок і якщо вони вже набрякли – то необхідно починати процедури з обрізки трояндових кущів раніше.

Навесні троянди обрізають тільки до того моменту, коли почнуть розпускатись бруньки. Весняна обрізка проводиться квітникарями з метою санітарного оновлення трояндових кущів. Також вона необхідна для омолоджування та формування квіткових кущів.

Всі пошкоджені, підмерзлі та засохлі пагони з куща видаляють до здорової тканини. Варто звернути увагу на стан кори та бруньок. Якщо вони змінили свій колір – то це може свідчити про пошкодження або перемерзання частин квітки.

Кожен пагін обрізають обережно, дивлячись на стан зрізів. Якщо рослина повністю здорова – то забарвлення за зрізах буде світлим, вологим на вигляд і без темної середини.

Якщо після кількох обрізок не вдасться досягнути здорової частини пагону – цю гілку з куща краще взагалі видалити. Вирізають також з трояндових кущів і пагони з інфікованими опіками і темними плямами на поверхні. Обов’язково видаляється і дика поросль, яка проростає від самих коренів кущів троянди.

Задля омолодження проводять обрізку кущів троянд віком старше 5 років. Квітникарі вирізають повністю старі пагони від 3-5 років у чайно-гібридних троянд. Штамбові та плетучі троянди омолоджують на 6-7 рік.

Що зробити з трояндами навесні, щоб влітку вони пишно квітнули
Що зробити з трояндами навесні, щоб влітку вони пишно квітнули

Обрізають троянди і з метою формування куща. Тут потрібно чітко собі уявити, якої висоти будуть троянди у вас на ділянці. Також варто звернути увагу на бруньку, до якої проводиться обрізання. В який бік вона дивиться  в ту сторону і буде рости майбутній пагон.

Далі проводять обрізку двох найвищих пагонів, щоб сформувати висоту куща. Видаляют з куща усі дрібні та слабкі пагони. Всі слабкі гілки з середини куща також видаляють. Ось таке обрізання допомагає створити кущ оптимальної висоти.

Що зробити навесні із трояндами, щоб вони пишно квітли влітку
Що зробити навесні із трояндами, щоб вони пишно квітли влітку

Процедури з обрізки троянд проводять за допомогою гострого різального інструменту – щоб запобігти утворенню тріщин та заражень стовбурів трояндового куща.

Увесь інвентар дезінфікується за допомогою розчину марганцівки. Зрізи на кущах троянд виконують похило, щоб на них під час поливів чи дощу не накопичувалася вода.

Що зробити із трояндами навесні, щоб вони пишно квітнули влітку
Що зробити із трояндами навесні, щоб вони пишно квітнули влітку

Пагони обрізають вище на 0.5 см від здорової бруньки. Місця зрізів обробляють за допомогою садового вару.

Процедура обрізки дозволяє сформувати кущ троянд та забезпечить його пишне цвітіння влітку.

Схожі статті

Встигніть посадити у березні: з цим насінням цвітної капусти вже в липні буде урожай – 3 сорти

Якщо хочете мати розкішний врожай цвітної капусти вже в липні цього року, зверніть свою увагу на сорти, які ми рекомендуємо в нашому матеріалі.

Борошниста роса на огірках та кабачках? Цей 1 простий спосіб врятує ваш врожай на раз-два

Борошниста роса є частим гостем на городі, а саме на овочах, яку прибрати не так вже легко, але існує один ефективний метод, який радять спробувати всі дачники - рекомендуємо і вам.

Коли з’явилися рожеві піки: півонії цвістимуть пишно і довго, якщо дати цю підживку

Півонія квітка наскільки розкішна, настільки і примхлива. Не догодити їй неймовірно легко, але якщо знати правильні добрива, все буде набагато простіше.

3 секретні прийоми, щоб лілії цвіли пишно та довго: сусіди очей не відведуть від цієї краси

Лілія вражає своєю красою і є невибагливою у догляді, тому ідеально підходить для вирощування в саду - що потрібно знати про цю квітку і що зробити, щоб вона пишно цвіла?

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.