Щоб красуні-троянди влітку радували госопдарів пишним цвітінням та відмінним зовнішнім виглядом протягом усього сезону – навесні їм варто забезпечити правильний та повноцінний догляд. Цей період дуже важливий для декоративних рослин, які тільки-но прокидаються та починають активно розвиватись після зимового застою.
Навесні треба своєчасно провести усі доглядові операції, щоб влітку насолоджуватись пишним цвітінням розкішної та яскравої квітки. Досвідчені дачники завжди використовують один хитрий хід, завдяки якому троянди влітку квітнуть набагато якравіше та формують пишні суцвіття. Полягає він у вчасному проведенні обрізки кущів декоративної квітки.
Обрізають троянди приблизно через 5-7 днів після зняття з них укриття. В цей період потрібно слідкувати за станом бруньок і якщо вони вже набрякли – то необхідно починати процедури з обрізки трояндових кущів раніше.
Навесні троянди обрізають тільки до того моменту, коли почнуть розпускатись бруньки. Весняна обрізка проводиться квітникарями з метою санітарного оновлення трояндових кущів. Також вона необхідна для омолоджування та формування квіткових кущів.
Всі пошкоджені, підмерзлі та засохлі пагони з куща видаляють до здорової тканини. Варто звернути увагу на стан кори та бруньок. Якщо вони змінили свій колір – то це може свідчити про пошкодження або перемерзання частин квітки.
Кожен пагін обрізають обережно, дивлячись на стан зрізів. Якщо рослина повністю здорова – то забарвлення за зрізах буде світлим, вологим на вигляд і без темної середини.
Якщо після кількох обрізок не вдасться досягнути здорової частини пагону – цю гілку з куща краще взагалі видалити. Вирізають також з трояндових кущів і пагони з інфікованими опіками і темними плямами на поверхні. Обов’язково видаляється і дика поросль, яка проростає від самих коренів кущів троянди.
Задля омолодження проводять обрізку кущів троянд віком старше 5 років. Квітникарі вирізають повністю старі пагони від 3-5 років у чайно-гібридних троянд. Штамбові та плетучі троянди омолоджують на 6-7 рік.

Обрізають троянди і з метою формування куща. Тут потрібно чітко собі уявити, якої висоти будуть троянди у вас на ділянці. Також варто звернути увагу на бруньку, до якої проводиться обрізання. В який бік вона дивиться в ту сторону і буде рости майбутній пагон.
Далі проводять обрізку двох найвищих пагонів, щоб сформувати висоту куща. Видаляют з куща усі дрібні та слабкі пагони. Всі слабкі гілки з середини куща також видаляють. Ось таке обрізання допомагає створити кущ оптимальної висоти.

Процедури з обрізки троянд проводять за допомогою гострого різального інструменту – щоб запобігти утворенню тріщин та заражень стовбурів трояндового куща.
Увесь інвентар дезінфікується за допомогою розчину марганцівки. Зрізи на кущах троянд виконують похило, щоб на них під час поливів чи дощу не накопичувалася вода.

Пагони обрізають вище на 0.5 см від здорової бруньки. Місця зрізів обробляють за допомогою садового вару.
Процедура обрізки дозволяє сформувати кущ троянд та забезпечить його пишне цвітіння влітку.