Хочете вирощувати огірки, але не вмієте? Кілька простих правил допоможуть вам розібратися

У вирощуванні огірків немає нічого складного. Навіть, якщо ви ніколи в житті цього не робили, слід просто розібратися в цьому, і у вас обов'язково все вийде. Спробуйте і переконаєтесь самі!

Бажання вирощувати огірки на своїй ділянці часто здається складним завданням, особливо для тих, хто ніколи не мав справи з садівництвом. Але не бійтеся, адже вирощувати огірки можна навіть без великого досвіду! Важливо просто розпочати з основ і не поспішати.

Найперше, що потрібно знати, це те, що огірки люблять тепло та багато сонця, тому потрібно обрати для них місце, яке добре освітлюється протягом усього дня. Найкраще для огірків — це пухка, родюча земля, яка не затримує воду. Якщо ваш ґрунт не ідеальний, можна покращити його, додавши органічні добрива.

Городники пояснили, як легко почати вирощувати огірки на ділянці
Городники пояснили, як легко почати вирощувати огірки на ділянці

Існує два основних способи вирощування огірків: через розсаду або прямим посівом у відкритий ґрунт. Якщо ви обираєте розсаду, слід висівати насіння у маленькі горщики за кілька тижнів до того, як ґрунт прогріється до необхідної температури. Якщо ж ви хочете посіяти насіння одразу в землю, робіть це, коли температура повітря стабільно висока, і немає імовірності навіть найменших заморозків.

Не забувайте про полив! Огірки потребують багато вологи, але важливо не заливати їх надто сильно, оскільки застій води може спричинити різноманітні хвороби. Поливати ці овочі краще вранці або ввечері, коли сонце не таке інтенсивне. Ще одна важлива деталь — це підтримка рослин. Якщо ви вирощуєте огірки на вертикальних опорах, це не лише полегшить їх догляд, а й допоможе запобігти розвитку деяких хвороб. Оскільки, самі огірки не матимуть жодного контакту з землею.

Також треба враховувати, що огірки люблять “товаришувати” з іншими культурами, тож ви можете посадити їх поряд з помідорами чи бобовими. Це навіть допоможе підтримувати баланс у ґрунті та захистити рослини від шкідників.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.