Як виростити сливи, які ламатимуть гілки від врожаю? Соковиті і медові, як колись були у бабусі

Як виростити сливи, які будуть соковитими та медовими, як колись у бабусі? Плодів буде стільки, що гілки не витримуватимуть. Деталі в нашому матеріалі.

Всі ми добре пам’ятаємо ті неймовірні медові сливи, які нам передавали бабусі. Їхня шкірка часто була повністю у воску, а в розрізі вони неймовірно соковиті та ароматні.

Зараз такі сливи можна або придбати на ринку у фермерів, або виростити самостійно. Але для цього доведеться трохи попрацювати.

Як правило слива найбільше потребує роботи механічного характеру. Так, кожного року необхідно прибирати усі дикі паростки навколо стовбура. Справа в тому, що вони виснажують коріння та забирають усі сили, які дерево могло би витратити на формування плодів. І замість хорошого врожаю ми маємо купу “дички”.

Окрім того, кожної весни перед формуванням квіток необхідно правильно обрізати дерево. Прибираємо усі молоді гілки, непотрібні пагони, хворі частини дерева.

Дачник розповів, як виростити великий врожай сливи

Городники пояснили, який сорт сливи приживається в Україні найкраще
Дачник розповів, як виростити великий врожай сливи

Далі доведеться трохи позайматися хімією. Цей крок набагато простіший, адже вам доведеться просто зібрати золу та внести її під коріння.

Якщо хочете захистити дерево від шкідників, які також можуть його виснажувати, а також по сприяти зменшенню кількості плодів — влаштуйте навесні побілку дерева.

Дачник розповів, як виростити великий врожай сливи

Далі вже діло за малим. Необхідно буде час від часу слідкувати за формуванням врожаю та зривати погані сливи, які виглядають хворобливими або значно відстають у рості від інших. Вони не сформуються у великі фрукти, але тим часом будуть забирати необхідні мікроелементи, які могли б дістатися іншим плодам.

Нагадуємо, що вже дуже скоро розпочинається посадковий сезон. А це означає, що зараз можна братися за розсаду. Вже через декілька тижнів обіцяють сонячні дні, які обов’язково посприяють хорошому розвитку ваших рослин.

Саме час піти у садовий магазин та придбати усе необхідне для роботи.

Схожі статті

Тепер не викидаю грошей на вітер та вирощую банани на своєму городі: є лише 2 сорти для України

Банани вважаються екзотичними фруктами, але їх цілком реально виростити навіть у власному городі. Звичайно, не всі сорти підходять для нашого клімату.

Зробіть цю 1 дію у квітні, і буде розкішний урожай абрикосів: вродять великі і дуже ароматні

Ця дія в квітні стане чудовою інвестицією у майбутній урожай абрикос. Доглянуті дерева завжди радуватимуть садівників великими та соковитими плодами. З таких і варення, і компот, супер!

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.