Незважаючи на холодну зиму і мороз, багато садівників вже активно починають готуватись до весняних робіт. Для того, щоб отримати хороший врожай картоплі, потрібно заздалегідь подбати про вибір якісного посадкового матеріалу, підготовку ґрунту.
Часто на картоплю нападають різні шкідники, яких не так легко позбутись. Одним із традиційних методів, який радить досвідчена городниця, полягає у використанні “дідівського способу” для захисту картоплі від дротяника. Це личинка жука-ковалика, яка пошкоджує бульби та робить їх непридатними для зберігання та вживання.

Боротьба з бурʼянами – це теж важливий момент під час підготовки до висаджування картоплі. Бурʼяни не лише виснажують ґрунт, але й створюють такі умови, які є привабливими для шкідників та хвороб.
Підготовка до посадки картоплі починається ще взимку і саме тут на допомогу прийде цибулеве лушпиння, яке збирають і зберігають до весни. Під час посадки картоплі, лушпиння потрібно додати до кожної лунки, адже воно містить речовини, які пригнічують шкідливі бактерії та мікроорганізми, підвищують імунітет рослин та зміцнюють кореневу систему.

Ще на допомогу прийде рослина фацелія, яка швидко росте й може зменшити кількість дротяників і бурʼянів. Після посадки картоплі, насіння фацелії потрібно розсипати (дві жмені на сотку ділянки), а коли вона виросте, потрібно буде її вирвати і розкласти вздовж рядів. Для кращого ефекту можна використовувати гірчичний порошок (500 г), який в поєднанні з фацелією допомагає гарно боротись зі шкідниками. Якщо протягом кількох років застосовувати цей метод, то дротяники назавжди зникнуть з ділянки.
Окрім цього, існують ще ефективні методи. Радять висаджувати сидерати, які допомагають шкідникам зникнути з вашої території. Якщо розкислити ґрунт за допомогою шаленого вапна, доломітового борошна або деревного попелу, тоді теж може очікувати на те, що шкідників більше не побачите. Городники рекомендують використовувати розчин марганцівки або аміачної води.