Більше ви їх не побачите: 5 дій і дротяники та бурʼяни зникнуть з ділянки – картопля “подякує”

Шкідники з'являються на ділянці не за бажанням городників, але зникають вони саме через їхні дії - що зробити, щоб дротяники зникли і бур'яни не росли.

Незважаючи на холодну зиму і мороз, багато садівників вже активно починають готуватись до весняних робіт. Для того, щоб отримати хороший врожай картоплі, потрібно заздалегідь подбати про вибір якісного посадкового матеріалу, підготовку ґрунту.

Часто на картоплю нападають різні шкідники, яких не так легко позбутись. Одним із традиційних методів, який радить досвідчена городниця, полягає у використанні “дідівського способу” для захисту картоплі від дротяника. Це личинка жука-ковалика, яка пошкоджує бульби та робить їх непридатними для зберігання та вживання.

Городники розповіли, як прибрати дротяника та бурʼяни, щоб картопля гарно росла
Городники розповіли, як прибрати дротяника та бурʼяни, щоб картопля гарно росла

Боротьба з бурʼянами – це теж важливий момент під час підготовки до висаджування картоплі. Бурʼяни не лише виснажують ґрунт, але й створюють такі умови, які є привабливими для шкідників та хвороб.

Підготовка до посадки картоплі починається ще взимку і саме тут на допомогу прийде цибулеве лушпиння, яке збирають і зберігають до весни. Під час посадки картоплі, лушпиння потрібно додати до кожної лунки, адже воно містить речовини, які пригнічують шкідливі бактерії та мікроорганізми, підвищують імунітет рослин та зміцнюють кореневу систему.

Городники розповіли, як прибрати дротяника та бурʼяни, щоб картопля гарно росла
Городники розповіли, як прибрати дротяника та бурʼяни, щоб картопля гарно росла

Ще на допомогу прийде рослина фацелія, яка швидко росте й може зменшити кількість дротяників і бурʼянів. Після посадки картоплі, насіння фацелії потрібно розсипати (дві жмені на сотку ділянки), а коли вона виросте, потрібно буде її вирвати і розкласти вздовж рядів. Для кращого ефекту можна використовувати гірчичний порошок (500 г), який в поєднанні з фацелією допомагає гарно боротись зі шкідниками. Якщо протягом кількох років застосовувати цей метод, то дротяники назавжди зникнуть з ділянки.

Окрім цього, існують ще ефективні методи. Радять висаджувати сидерати, які допомагають шкідникам зникнути з вашої території. Якщо розкислити ґрунт за допомогою шаленого вапна, доломітового борошна або деревного попелу, тоді теж може очікувати на те, що шкідників більше не побачите. Городники рекомендують використовувати розчин марганцівки або аміачної води.

Схожі статті

Кожного року різна дата: конкретні числа, коли саджати кавуни на розсаду навесні 2025

Нині все більше городників вдаються до вирощування кавунів не лише в південних областях України - коли слід висівати насіння на розсаду навесні 2025?

5 способів оновити свій газон після зими: така м’яка травичка підійде для літніх вечорів

Ніжна травичка, що м'яко лягає під ноги, створить атмосферу комфорту і спокою. А з правильним доглядом ваш газон буде радувати вас зеленим кольором і гарним виглядом протягом усього сезону.

Забудьте про ці 5 рослин назавжди: троянди не встигнуть зацвісти, бо пропадуть – погані сусіди

Не лише овочам, а й квітам важливо мати гарних сусідів, зокрема трояндам, щоб вони довго та гарно цвіли - які рослини не варто висаджувати поруч?

40 г на 10 л і врожай у вас в кишені: підгодуйте цим часник – врожаю буде, хоч продавай

Часник потребує підживлення в три етапи, і на всіх етапах його росту воно різне - як правильно його підгодовувати і що потрібно знати про догляд цієї культури?

Ці 6 сортів фаворити всіх дачників: саджаю цю грушу, а потім смакую солодкими плодами

Не всі груші здатні рясно плодоносити й при цьому давати солодкі й великі плоди, і це неабиякий мінус, однак все ж існує 6 сортів, які гарно себе зарекомендували серед садівників.

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.