Відомо, що не всі сорти помідорів ідеально підходять для консервації, тому якщо ви плануєте щось робити з томатами, то слід ретельну поставитись до вибору томатів.
Помідори з щільною мʼякоттю і товстою шкіркою набагато краще зберігають форму, не тріскаються та рівномірно просолюються. Тоді як водянисті та мʼякі помідори можуть перетворитися на кашу. Найкращими для консервування є сливоподібні або округлі томати середнього розміру, адже вони легко поміщаються в банку. Ось, які сорти ідеально підходять для цієї “процедури”.

Томат Волгоградський 5/95
Плоди є округлими і важать до 160 грамів. Цей сорт має щільну мʼякоть тому вважається ідеальним для засолювання. Сорт дозріває до 110 днів, а то і раніше, врожайність сягає 12 кг на квадратний метр.
Томат Де Барао чорний
Цей сорт має сливоподібні плоди темного кольору, плоди є невеликими та вважають до 65 грамів. Дозрівання займає до 118 днів і цей сорт ідеально підходить для консервування, так як має щільну шкірку, яка не розтріскується під час маринування.

Томат Кібіц
Ці помідори мають подовжені плоди, а вага сягає до 65 грамів. Цей сорт дозріває досить швидко, тому за 70 днів вже можна буде отримати врожай. Томати мають щільну мʼякоть, міцну шкірку, тож будуть залишатись цілими й неушкодженими під час консервації.
Ефемер
Він має округлі плоди до 100 грамів, а дозріває за півтора місяця. Сорт має характерну кислинку та одночасно солодкі нотки, а шкірка не тріскається.

Томат Санька
Він вважається середньостиглим сортом, а його плоди є круглими. Зазвичай плодоношення починається вже за 90 днів після посадки, вони виростають середнього розміру, тому рекомендуються для консервації.
Томат Де Барао червоний
Цей сорт вважається класичним, адже є найпопулярнішим серед городників. Плоди є сливоподібної форми, невеликими. Цей сорт також має щільну шкірку, тому для консервації саме те.