Іноді трапляється таке неприємне явище, коли загниває розсада, тобто відбувається раптова загибель молодих рослин через грибкові інфекції та помилки в догляді. Ці хвороби швидко поширюються, і пошкоджують рослини на ранніх етапах розвитку.
Якщо ви помітили знебарвлення або чорні перетяжки на стеблі = це знак, що потрібно діяти, адже розсада захворіває. У разі кореневої гнилі, рослини можуть зівʼяти навіть тоді, коли буде правильний полив. Якщо розсада гине, то зазвичай вся справа в грибковому захворюванні. Щоб запобігти загниванню, потрібно видалити пошкоджені рослини, проводити профілактику, контролювати вологість грунту та надавати необхідне освітлення.

Які більш конкретні ознаки загнивання розсади?
Сходи можуть не зʼявлятися з грунту, якщо ж вони зʼявляються, сімʼядолі та стебла стають мʼякими, водянистими та здатні змінювати свій колір від сірого до коричневого. Стебла саджанців просочується водою, вони стають тонкими та ледь помітними. Коріння на таких етапах може бути відсутнім. Уражені ділянки зазвичай покриваються пухнастими білими павутинними “штучками” – це все ознаки грибкових захворювань, які й призводять до загибелі.
Загнивання розсади може бути спричинене надмірним зволоженням, коли температура нижче +25 градусів та саджанці не отримують достатньо освітлення. Садівники рекомендують використовувати домашні суміші, які будуть слугувати профілактичним засобом.

Одним із таких є міцний настій з ромашкового чаю, яким можна буде поливати та обприскувати розсаду. Другий варіант полягає у приготуванні суміші з розчину з краплею 3% перекису водню на літр води. Також ефективною буде кориця, яку потрібно розсипати по поверхні ґрунту.
Щодо добрив, їх не радять вносити раніше, ніж рослини сформують кілька справжніх листків. Тільки після цього можна бути використовувати стандартне добриво з концентрацією 1/4. Коли коріння розсади стане більш міцним, то вона буде стійкою до грибків та цвілі, і не буде загнивати.