Сівозміна є супер важливою, адже саме вона дозволяє зробити ваш город більш врожайним. За допомогою цього процесу, ви мінімізуєте захворювання рослин і появи шкідників. Схема чергування культур вважається важливою інвестицією, адже вона не лише покращує врожайність, а й знижує витрати на різноманітні добрива.
Перед тим, як скласти схему сівозміни, слід знати кілька базових принципів. Городники радять уникати посадки однієї культури на одному місці протягом двох-трьох років, адже це виснажує ґрунт. Рекомендується також групувати рослини за родинами та чергувати культури, які поглинають багато поживних речовин, з тими, які відновлюють ґрунт.

Якщо чергувати культури з різною глибиною кореневої системи, то так ресурси ґрунту будуть використовуватись більш ефективно. Тепер розглянемо детальніше. Після вирощування картоплі краще висаджувати цибулю або часник, адже вони допомагають дезінфікувати ґрунт та уникнути накопичення шкідливих мікроорганізмів.
Культури можна поділити на чотири класи в залежності від їх вимог до поживних речовин. Поживно-вимогливі культури – капуста, огірки, гарбузи, вони виманають багато азоту. Середньо-вимогливі – помідори, перець, баклажани, вони споживають помірну кількість поживних речовин. Низько-вимогливі – цибуля, салат, редис, за своєю природою вони мають неглибокі корені й потребують марок поживних елементів. Бобові та сидерати збагачують ґрунт азотом.

Цей поділ є основою для створення ефективної сівозміни. Приклади 4-річних циклів сівозміни передбачають, що перший рік висаджують поживно-вимогливі культури, на другий рік – середньо-вимогливі, на третій – низько, а на четвертий – бобові або сидерати.
Деякі рослини позитивно впливають одна на одну, наприклад, морква з цибулею. Однак, не всі рослини сумісні між собою, огірки та картопля не є хорошими товаришами на городі, адже вони конкурують за воду та поживні речовини. Тому перш за все потрібно враховувати сусідство рослин.