Плодам місця не буде, бо так вродить: 8 дій і врожайний город у вас в кишені – що робити

Хто не хоче отримати величезний та гарний врожай, але щоб це бажання здійснилось, потрібно знати, що робити на городі - схема сівозміни на 2025 рік.

Сівозміна є супер важливою, адже саме вона дозволяє зробити ваш город більш врожайним. За допомогою цього процесу, ви мінімізуєте захворювання рослин і появи шкідників. Схема чергування культур вважається важливою інвестицією, адже вона не лише покращує врожайність, а й знижує витрати на різноманітні добрива.

Перед тим, як скласти схему сівозміни, слід знати кілька базових принципів. Городники радять уникати посадки однієї культури на одному місці протягом двох-трьох років, адже це виснажує ґрунт. Рекомендується також групувати рослини за родинами та чергувати культури, які поглинають багато поживних речовин, з тими, які відновлюють ґрунт.

Городники розповіли, як отримати врожайний город - схема сівозміни
Городники розповіли, як отримати врожайний город – схема сівозміни

Якщо чергувати культури з різною глибиною кореневої системи, то так ресурси ґрунту будуть використовуватись більш ефективно. Тепер розглянемо детальніше. Після вирощування картоплі краще висаджувати цибулю або часник, адже вони допомагають дезінфікувати ґрунт та уникнути накопичення шкідливих мікроорганізмів.

Культури можна поділити на чотири класи в залежності від їх вимог до поживних речовин. Поживно-вимогливі культури – капуста, огірки, гарбузи, вони виманають багато азоту. Середньо-вимогливі – помідори, перець, баклажани, вони споживають помірну кількість поживних речовин. Низько-вимогливі – цибуля, салат, редис, за своєю природою вони мають неглибокі корені й потребують марок поживних елементів. Бобові та сидерати збагачують ґрунт азотом.

Городники розповіли, як отримати врожайний город - схема сівозміни
Городники розповіли, як отримати врожайний город – схема сівозміни

Цей поділ є основою для створення ефективної сівозміни. Приклади 4-річних циклів сівозміни передбачають, що перший рік висаджують поживно-вимогливі культури, на другий рік – середньо-вимогливі, на третій – низько, а на четвертий – бобові або сидерати.

Деякі рослини позитивно впливають одна на одну, наприклад, морква з цибулею. Однак, не всі рослини сумісні між собою, огірки та картопля не є хорошими товаришами на городі, адже вони конкурують за воду та поживні речовини. Тому перш за все потрібно враховувати сусідство рослин.

Схожі статті

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.