Обріжте кущ троянди так – і він матиме гарну форму, як в англійському саду: це дуже просто

Чи задумувалися ви, чому у інших кущі троянди мають дуже пишне цвітіння, навіть якщо сама рослина маленька, а у вас такого результату досягнути не виходить?

Ми вас запевняємо, що вся справа здебільшого у правильній обрізці.  Звичайно, неймовірно важливо вносити добрива, добре поливати та стимулювати свою рослину. Але не менш важливим кроком є обрізка, тобто формування куща.

Адже під час цієї процедури ви направляйте кожну гілочку, приділяєте увагу направленню бруньок, вирішуєте, де будуть зʼявлятися нові бутони.

Таким чином ви зможете не тільки отримати ідеальну форму куща, але і рівномірне цвітіння, яке грає не останню роль у ландшафтному дизайні.

Експерт розповів, як правильно обрізати троянду

Експерти назвали пʼять найкращих сортів троянд для вирощування
Експерт розповів, як правильно обрізати троянду

Так, перш за все зверніть свою увагу на те, що гілки на троянді підрізають на один рівень, навіть якщо деякі з них спрямовано до центру куща.

Але центр рослини завжди має залишатися трохи вищим. Висота обрізання може варіюватися – від низького формування до високого, залежно від бажаної форми куща.

Якщо у вас троянди Девіда Остіна, ви можете навіть їх перетворити на клаймбери. Тобто, створити справжню стіну із троянди, арку або навіть фігуру.

Експерт розповів, з якими рослинами троянди не уживаються на клумбі
Експерт розповів, як правильно обрізати троянду

Зверніть свою увагу, що зрізати бутони на троянді також необхідно правильно. Найкращим варіантом буде відрізати гілочку під коробочкою із насінням. Чому так? Тому що на цій же гілці як правило виростають нові бутони, і рослина не витрачає шалені ресурси на те, щоб наростити новий пагін.

Якщо ви зріжете гілку, то у вас на ній не з’являться нові троянди, а рослина буде вимушена нарощувати новий пагін.

Пам’ятайте про правила безпеки під час роботи з трояндами, адже ви можете сильно подряпатися. Одягайте захисні перчатки, для роботи обирайте краще секатори з довгими ручками, якщо спилюєте гілку, захищайте очі, аби до них не потрапили опилки.

Знизу ви можете прибирати усі нові пагони, якщо рослина доросла, і в цілому знизу можете сміливо зрізати все, що вам не подобається. І так само сміливо прибирайте слабкі гілки або ті, що виглядають хворими.

Схожі статті

Орхідея зацвіте моментально! Поливаю лише цим і так – 1 дія, а цвіт як з картинки в Instagram

Кожна господиня вже давно переконалась, наскільки вибагливою є орхідея, але щоб вона довго і рясно цвіла, потрібно знайти до неї особливий підхід - як квітку правильно поливати і чому це так важливо?

Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.

1 продукт, а врожаю втричі більше: щороку маю найбільше цибулі серед сусідів – ділюсь

Цибулю вирощує майже кожен дачник, адже вона легка у догляді та дає стабільний врожай, якщо надати їй правильні умови для росту - що слід додати до лунки під час посадки?

Агроном зі стажем випадково проговорився про обов’язкове правило вирощування солодкої моркви

Щоб виростити солодку, як мед моркву на власному городі, необхідно засвоїти кілька простих правил, але одне має особливе значення. Агроном зі стажем проговорився.

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.