Що можна підгодувати сироваткою? Овочі будуть рости як на дріжджах, а вродить ого-го як

Молочна сироватка — це справжня знахідка для городника, але підживити нею можна далеко не всі овочі. В нашому матеріалі розповідаємо, як нею працювати.

Можна впевнено сказати, що молочна сироватка — це корисний розчин взагалі для всього живого. В тому числі для рослин. Справа в тому, що вона містить кисло-молочні бактерії, які являються антагоністами для багатьох патогенних мікроорганізмів.

Це призводить до того, що мікрофлора у грунті кардинально змінюється, стає ідеальною для вирощування будь-яких культур. Підгодувати молочною сироваткою ви можете полуницю, малину, моркву, помідори, огірки, кабачки, буряки, дерева вишні, яблуні та абрикосу, а також обробити цим розчином свої квіти в саду.

Городники розповіли, які овочі можна підживити сироваткою

Городники пояснили, як садити овочі відповідно до Місячного календаря-2025
Городники розповіли, які овочі можна підживити сироваткою

Мало того, що сироватка змінює склад мікроорганізмів у землі, вона сприяє кращому засвоєнню рослинами корисних речовин, робить землю більш пухкою, а також насичує її кальцієм.

І найголовніше — перегнути палицю з нею майже неможливо, а рослин, які погано б реагували на подібне підживлення просто немає.

Що треба зробити, аби отримати хороший розчин для підживлення? Приблизно літр молочної сироватки ми розбавляємо у трьох л води. Туди можна додати декілька крапель йоду або навіть розвести у цій сироватці дріжджі. Вони також являються популярним елементом у садівництві, адже допомагають розрихлити ґрунт, підсилити дію мікроорганізмів, тощо.

Хіба що необхідно звернути свою увагу, щоб ви робили це не в мороз, так як дріжджі будуть абсолютно недієвими у такому випадку. Так само і кисломолочні бактерії будуть працювати набагато повільніше, якщо буде холодно.

Нагадуємо, що вже зараз настає час, коли ми можемо займатися розсадою та сіяти насіння. Кінець лютого — прекрасна можливість взятися за садівництво, однак за посівним календарем останні дні місяця не підходять для цього. Якщо ви дотримуєтеся його, то для висівання залишилося не так вже й багато часу.

Схожі статті

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.

Варто запам’ятати цю пораду: як вивести мурах з ділянки – покладіть плівку на мурашник

Якщо ви хочете назавжди позбутися мурах, які заполонили ділянку, то прислухайтеся до порад досвідчених городників. Цей метод ще будь-коли підводив.

3 правила обрізки дерев від радника Тернопільської ОДА: чиновник показав, як робить це сам

Ці прості правила допоможуть садівникам доглядати за деревами так, щоб не допускати помилок при обрізці. Виконуючи їх, можна не лише покращити вигляд саду, а й забезпечити високий урожай плодів.

Які овочі посадити поряд із морквою? Цей прийом – знахідка для городників: врожай поб’є рекорди

Вибір ідеальних сусідів для моркви допоможе захистити її від шкідників, а також підвищить врожайність культури. Розповідаємо, які культури можна висаджувати поряд з помаранчевим коренеплодом.

Як назавжди вивести бур’яни на городі: найдієвіші методи від городників – це справжня перемога

Щоб рослини-паразити не заполонили ваші грядки з розсадою, слід вчасно провести ряд робіт, які назавжди позбавлять заростей бур'янів. Вибирайте те, що вам більше підійде.