Ми обираємо землю із магазину через велику кількість факторів. Перш за все, ця земля як правило оброблена препаратами, а тому вона не заражена різними шкідниками та грибковими захворюваннями.
По-друге, в неї зазвичай вносяться мінеральні добрива, а також елементи, які підходять для розвитку тих чи інших рослин. Тому земля в асортименті розподіляється на різні продукти: універсальна, для тропічних квітів, для бегоній, тощо.
Але земля у нашому саду не менш насичена різними мінералами та вітамінами, має у своєму складі органіку, і її найбільший мінус — це саме шкідники і хвороби.
Як правильно підготувати землю для розсади

Якщо позбутися від цього фактору ризику, розсада буде ще здоровішою та міцнішою. Як же зробити так, щоб земля не стала причиною хвороб рослин?
Здавна господині брали пухку землю з городу. Далі її перебирали, а потім відправляли у духову шафу приблизно на 20-30 хвилин. Як правило цього було достатньо для повного знищення грибків та комах.
Після того, як ви дістанете землю, ви ще можете обробити її фунгіцидами для кращого ефекту. А вже потім цю землю можна використовувати для розсади.
Рекомендуємо додавати туди трохи сухої трави. А на дно викладати дрібне каміння, яке не буде давати волозі збиратися на дні касети, що як правило призводить до загнивання. Як відомо, де занадто довго затримується волога, там починається сильний ріст патогенних мікроорганізмів, що в свою чергу призводить до хвороб.

Не забувайте накривати свої касети харчовою плівкою або пластиком для того, щоб зробити ефект парничку, а також регулярно оприскувати рослини водою. У воду також можна додавати мінеральні добрива та допомагати розсаді на початковому етапі її розвитку.