Даремно купувала дорогу землю для розсади: як зробити її вдома кращою за магазинну?

Як правило, садівники обирають магазинну землю для того, щоб уникнути негараздів з розсадою. Але насправді, можна зробити ще кращий варіант у себе вдома.

Ми обираємо землю із магазину через велику кількість факторів. Перш за все, ця земля як правило оброблена препаратами, а тому вона не заражена різними шкідниками та грибковими захворюваннями.

По-друге, в неї зазвичай вносяться мінеральні добрива, а також елементи, які підходять для розвитку тих чи інших рослин. Тому земля в асортименті розподіляється на різні продукти: універсальна, для тропічних квітів, для бегоній, тощо.

Але земля у нашому саду не менш насичена різними мінералами та вітамінами, має у своєму складі органіку, і її найбільший мінус — це саме шкідники і хвороби.

Як правильно підготувати землю для розсади

Правило двох днів при поливі розсади
Як правильно підготувати землю для розсади

Якщо позбутися від цього фактору ризику, розсада буде ще здоровішою та міцнішою. Як же зробити так, щоб земля не стала причиною хвороб рослин?

Здавна господині брали пухку землю з городу. Далі її перебирали, а потім відправляли у духову шафу приблизно на 20-30 хвилин. Як правило цього було достатньо для повного знищення грибків та комах.

Після того, як ви дістанете землю, ви ще можете обробити її фунгіцидами для кращого ефекту. А вже потім цю землю можна використовувати для розсади.

Рекомендуємо додавати туди трохи сухої трави. А на дно викладати дрібне каміння, яке не буде давати волозі збиратися на дні касети, що як правило призводить до загнивання. Як відомо, де занадто довго затримується волога, там починається сильний ріст патогенних мікроорганізмів, що в свою чергу призводить до хвороб.

Городники розповіли, чим підживити розсаду, щоб росла швидше
Як правильно підготувати землю для розсади

Не забувайте накривати свої касети харчовою плівкою або пластиком для того, щоб зробити ефект парничку, а також регулярно оприскувати рослини водою. У воду також можна додавати мінеральні добрива та допомагати розсаді на початковому етапі її розвитку.

Схожі статті

Не розсада, а міцненькі дубки: поливаємо перці цим еліксиром і через 3 дні “вау” результат

Цей домашній еліксир зробить диво з вашою розсадою перців. Не потрібно бігти у магазин й купувати дорогі добрива. Усе, що треба, є вдома у вас під руками!

Саме час це зробити, бо буде пізно: завжди саджаю ці 5 квітів у березні – цвітуть і пахнуть

Квітникарі з усіх сил вже готові починати висівати рослини на ділянці, які зроблять їхній сад в сто разів привабливішим - ці 5 квітів вже готові до вирощування, тому дійте.

Довго чекати сходи не доведеться: як швидко виростити петрушку — сусіди і кліпнути не встигнуть

Часто петрушку доводиться чекати доволі довго. Але насправді її можна виростити набагато швидше. Що для цього зробити? Відповіді в нашому матеріалі.

Врожай обох у вас в кишені: ці сусіди біля моркви збільшать ваш врожай втричі в 2025-му

Іноді рослини висаджені поруч можуть негативно вплинути на майбутній врожай і є кілька причин, чому так стається - що вирощувати біля моркви і що не можна?

Прискаємо це на листя і бур’яни розсипаються в пил за 7 днів: найкращий засіб

Бур'яни можуть стати справжнім викликом для будь-якої господині, тому дієві засоби їх обробки завжди на вагу золота. Як попрощатися з ними назавжди?

Найтемніші куточки – це для них рай: 7 тіньолюбних рослин, які стануть прикрасою вашого саду

Деякі декоративні рослини чудово ростуть і розвиваються в тіні. Вони зроблять привабливою затінену ділянку у вашому садочку. Розповідаємо, які рослини підходять для посадки в тінистій частині саду.