Обрізка дерев – це найголовніше по догляду за ними, адже саме ця процедура сприяє розвитку здорових рослин і впливає на врожайність. Обрізку не можна проводити без урахування сезону, так як кожна культура має свої особливості. Деякі рослини потребують обрізки в період спокою – взимку або ранньою весною, до початку активного росту.
До березня рекомендується проводити санітарну та формувальну обрізку таких дерев, як яблуні та груші. Кісточкові дерева краще обрізати восени або навесні, зерняткові породи добре переносять саме зимову обрізку.

Варто обрізати смородину та аґрус, тоді ви отримаєте міцні кущі й високий врожай. Малина також потребує обрізки старих пагонів. Не забувайте і про таку культуру, як виноград, якому потрібно правильно формувати лозу. Цю процедуру слід проводити саме до початку березня, щоб отримати гарні плоди. Обрізка дерев допомагає покращити їх стан і сприяє росту здорових гілок. Для того, щоб процедура була максимально ефективною, потрібно дотримуватись кількох правил.
Варто обирати правильний час – обрізку краще робити в суху погоду, коли немає вітру і температура не опускається нижче -5 градусів. Потрібно використовувати гострі секатори, гілкоріз і садові ножиці, які слід заздалегідь продезінфікувати. Приберіть всі сухі та хворі гілки, щоб запобігти поширенню хвороб і шкідників.

Звертайте увагу і на форму дерева. Слід видаляти гілки, які ростуть всередину дерева або переплітаються між собою. Такі дії допомагають створити кращу циркуляцію повітря і світла в кроні. Великі зрізи, які діаметром більше 2 см, потребують обробки спеціальними засобами – садовий вар або паста.
Невчасна обрізка призведе до негативних наслідків для рослини. Якщо ж їх обрізати після початку цвітіння, то це ослабить імунітет дерев і погано вплине на врожайність.