Для максимально раннього врожаю: агрономи навчили методу посадки огірків у 5-літрових бутлях

Абсолютно кожен має власні лайфхаки щодо вирощування культур, зокрема і огірків - спробуйте посадити їх в п'ятилітрові бутлі та радійте величезним плодам.

Огірки напевно займають перше місце серед найпопулярніших овочів для вирощування, а методів із посадки існує безліч. Один із цікавих і оригінальних способів – це посадка огірків в пʼятилітрові бутлі. Цей метод вже давно підкорив серце дачників, адже він є простим та ефективним.

Суть цього методу полягає в посадці насіння огірків у пляшки без кіпіровки. Тобто бутль стає тимчасовою теплицею, де рослина активно розвивається до проростання, а після цього її можна буде перенести в ґрунт. Потрібно буде обрізати верхівку бутлю, щоб зручніше було засипати ґрунт і висівати насіння, а дно слід буде обрізати для закопування у землю після появи розсади.

Агрономи розсекретили метод посадки огірків у пʼятилітрових бутлях
Агрономи розсекретили метод посадки огірків у пʼятилітрових бутлях

Цей метод посадки підходить для тих, хто не має можливості вирощувати огірки в теплиці або парнику. Ґрунтова суміш повинна бути легкою, пухкою і містити поживні елементи. Ідеальний варіант – це придбати вже готову суміш, але можна також і змішати садовий ґрунт, перегній, золу та торф. Процес посадки починається з укладання дренажної системи на дно ємності. Варто зазначити, що це робиться лише тоді, якщо не вийшло відрізати дно або якщо ви не будете вкопувати бутль в землю. Для дренажу підійде керамзит або дрібний щебінь.

Насіння слід заглибити в ґрунт на глибину 5 см, присипати землею і полити. Для кожної ємності, рекомендується висаджувати не більше 3 насінин. Після посіву бутль слід накрити і поставити в тепле, але темне місце до появи сходів. Як тільки зʼявляться паростки, то контейнер час від часу можна буде відкривати, поливати, а також виставляти на сонце.

Агрономи розсекретили метод посадки огірків у пʼятилітрових бутлях
Агрономи розсекретили метод посадки огірків у пʼятилітрових бутлях

Важливо також підживлювати рослину. Спочатку краще використовувати рідкі мінеральні добрива, а потім перейти до органічних – гній, зола, перегній. Коли розсада виросте до 20 см, її можна буде пересаджувати у відкритий ґрунт.

Для того, щоб вкопати бутль в ґрунт, потрібно викопати яму та утрамбувати землю навколо неї. Якщо ж дно пляшки обрізане, то необхідно на дно ями додати невеликий шар дренажу.

Схожі статті

Я їх саджаю і без врожаю не лишаюсь: ці 3 сорти часнику мої фаворити – зубчики як на підбір

Часник є майже незамінним продуктом на кухні, адже він додає яскраву нотку у будь-яку страву, тому все більше дачників вдаються до його вирощування в себе на ділянці - які сорти обрати?

У березні 2025 кладемо на грядки цей продукт із кухні: ґрунт стає пухким ще до посіву

Основою для здоров'я всіх рослин у вашому городі — це здоров'я землі, а також його фізичні властивості. Зокрема, ґрунт має бути рихлим, і ми розповімо, як цього досягти.

Домашнє просочення для деревини: простий розчин вбереже дерево від гниття і деформації

Людство ще не придумали кращого матеріалу для оздоблення домівки, ніж дерево. Воно екологічне, міцне та стійке. Але за ним необхідно правильно доглядати.

Не відходи, а золото: внесіть 2 столових ложки цього продукту і ахнете від результату

Інколи те, що ми маємо намір викинути в сміття насправді — справжній скарб, який можна використати абсолютно іншим чином. За цей подарунок земля вам буде вдячна.

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.