Помідори колекційних сортів вже не в новинку і активно використовуються для вирощування багатьма дачниками. Серед них на окрему увагу заслуговують томати – “гноми”, які вперше були виведені 15 років тому. Так називають мініатюрні сорти, які відрізняються своїм компактним розміром та невеликими плодами незвичайних форм та забарвлень.

Розберемо всі переваги та особливості томатів-“гномів”
- Всі сорти гномів низькорослі – від 20 до 60 см, що дає можливість вирощування не тільки в теплиці та городі, але і на балконі і навіть у горщиках квітів!
- Плоди мініатюрні – від розміру вишні до волоського горіха. Форма може бути круглою, овальною або у вигляді лампочки.
- За кольором помідори можуть бути шкідливими, жовтими, пазовими, пурпуровими, чорними, зеленими (у дозрілому вигляді), а також двокольоровими.
- Залежно від сорту відрізняється смак томатів-“гномів”. Помідори можуть бути дуже солодкими і кислими, так і злегка гострими, з фруктовою ноткою і навіть солоні.
- Відрізняються насиченим томатним запахом.
- Дуже швидкий термін дозрівання, що дозволяє отримати врожай протягом короткого часу.
- Використовуються в основному для приготування закусок, салатів та гарнірів. “Гноми” також можуть використовуватися консервування.
- Через свій компактний розмір, помідори-“гноми” часто використовують для декоративного оформлення саду та ділянки.
- Однією з головних особливостей сорту експерти називають їх невибагливість та легкий догляд. Відносно стійкість до хвороб та шкідників. Висока врожайність.
Далі наведемо назви найпоширеніших сортів, які відрізняються своєю оригінальністю- це “Лимонний лід”, “Оранжевий крем”, “Завиток удачі”, “Дрібна Мері”, “Очі тигра” та інші.