Всі агрономи вирощують малину так: ягоди по 7 г – виростають солодкими і ароматними

Якщо хочете отримати розкішний врожай малини, необхідно вже думати про весняну обрізку, і зробити її правильно. А ми у нашому матеріалі розповімо як.

Малина — ягода з фантастичним смаком та ароматом. Вона ідеально підходить абсолютно для усіх цілей: від приготування джему до вживання у свіжому вигляді, в десертах чи навіть в салатах. З неї готують найсмачніші компоти, вона відправляється в чай і ще й славиться своїм складом, адже містить вітамін С.

Але як зробити так, щоб на городі з’являлися не просто ягідки, а справжні чемпіони по 7 г вагою? Доволі важливий фактор — це осіння та весняна обрізка. Як правильно підійти до цього нюансу?

Експерт розповів, як виростити великий врожай малини

Садівники розсекретили, чим підживити малину, щоб вродила вдвічі більше
Експерт розповів, як виростити великий врожай малини

Як правило на півночі України ми проводимо обрізку малини на початку квітня, а на півдні можна вже приступати всередині або наприкінці березня. Можливо, щоб не було снігу, але у той самий час земля ще не встигла прогрітися.

У цей час вирізають усі ослаблені, підмерзлі, пошкоджені паростки. Інші гілки вкорочують до першого здорового вічка. Це стимулює пробудження нових гілок, у тому числі потім утворюється 3—6 плодоносних паростків.

При проведенні весняної обрізки як правило на 1 погонний метр залишають близько 20 паростків, і якщо їх більше, то садівники гілки не шкодують і все зрізають.

Зверніть свою увагу на сорти малини, а також частоту її плодоношення. Якщо ви хочете, щоб малина була в саду постійно, тобто врожай був нерівномірний, то необхідно підрізати кущі на різну висоту.

Наприклад, деякі обріжте на 10-15 см, а інші – на половину висоти рослин.

Не забувайте, що внесення азоту навесні не рекомендується, так як ягоди хоча і виростають великими, але виходять дуже водянистими.

У цей сезон можна просто внести трохи золи під коріння. Цього може бути більш ніж достатньо для того, аби наситити землю необхідними мікроелементами.

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.