Малина — ягода з фантастичним смаком та ароматом. Вона ідеально підходить абсолютно для усіх цілей: від приготування джему до вживання у свіжому вигляді, в десертах чи навіть в салатах. З неї готують найсмачніші компоти, вона відправляється в чай і ще й славиться своїм складом, адже містить вітамін С.
Але як зробити так, щоб на городі з’являлися не просто ягідки, а справжні чемпіони по 7 г вагою? Доволі важливий фактор — це осіння та весняна обрізка. Як правильно підійти до цього нюансу?
Експерт розповів, як виростити великий врожай малини

Як правило на півночі України ми проводимо обрізку малини на початку квітня, а на півдні можна вже приступати всередині або наприкінці березня. Можливо, щоб не було снігу, але у той самий час земля ще не встигла прогрітися.
У цей час вирізають усі ослаблені, підмерзлі, пошкоджені паростки. Інші гілки вкорочують до першого здорового вічка. Це стимулює пробудження нових гілок, у тому числі потім утворюється 3—6 плодоносних паростків.
При проведенні весняної обрізки як правило на 1 погонний метр залишають близько 20 паростків, і якщо їх більше, то садівники гілки не шкодують і все зрізають.
Зверніть свою увагу на сорти малини, а також частоту її плодоношення. Якщо ви хочете, щоб малина була в саду постійно, тобто врожай був нерівномірний, то необхідно підрізати кущі на різну висоту.
Наприклад, деякі обріжте на 10-15 см, а інші – на половину висоти рослин.
Не забувайте, що внесення азоту навесні не рекомендується, так як ягоди хоча і виростають великими, але виходять дуже водянистими.
У цей сезон можна просто внести трохи золи під коріння. Цього може бути більш ніж достатньо для того, аби наситити землю необхідними мікроелементами.