На кущі “місця живого” не буде від помідорів: цей низькорослий сорт – новинка для України

Багато городників люблять вирощувати на своїх дачних ділянках низькорослі сорти помідорів за те, що вони дають ранній і найбільший урожай. При цьому абсолютно невибагливі у догляді!

Якщо ви хочете отримати високий урожай томатів у 2025 році, то зверніть увагу на ці сорти низькорослих томатів, які відрізняються високим плодоношенням та стійкістю до різних характерних захворювань. Максимальний ріст куща в середньому становить 100 см, вага плода від 80 до 900 г. Їх не потрібно підв’язувати та пасинкувати, легко вирощувати у теплиці та у відкритому ґрунті. Тільки ці якості можуть стати вагомим аргументом, щоб вибрати саме їх.

Головні переваги низькорослих томатів:

  • Великий вибір сортів із плодами різних форм, розмірів та забарвлення.
  • Майже всі вони скоростиглі та дають ранній стабільний урожай ще до того, як розпочнеться “епідемія” захворювань.
  • На кущах майже утворюються пасинки, тому вони не вимагають особливого догляду.
  • Плоди дозрівають майже одночасно.
Найкращі сорти томатів без пасинкування та прищипування
Найкращі сорти томатів без пасинкування та прищипування

Ляна червона

Ранньостиглий сорт з періодом дозрівання від 90 днів. Максимальна висота куща 60 см. Плоди круглі масою до 100 г, гладкі з яскраво-червоним кольором. Солодкі та стійкі до розтріскування.

Черрі червоний

Один із найпопулярніших низькорослих сортів томату з гарними гронами невеликих круглих плодів масою до 20 г. Стійкий до фітофторозу.

Найкращі сорти жовтих томатів для України
Найкращі сорти жовтих томатів для України

Малинове віканте

Цей сорт вже давно полюбився городниками за гарні малинові м’ясисті плоди масою від 250 г. Висота куща становить лише 45 см, тому не потребує підв’язування та пасинкування.

Південна пальміра

Високоврожайний, ранньостиглий сорт з мінімальним терміном дозрівання до 70 днів. Кущі потужні, міцні та невисокі, тому не вимагають підв’язки. Плоди дуже привабливі на вигляд яскраво оранжевого кольору подовженою формою. Стійкі до несприятливих погодних умов. Завдяки щільній шкірці та м’якоті можуть зберігатися тривалий період.

Схожі статті

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.

Киньте насіння цих кавунів у теплиці – раніше за всіх зберете солодкий врожай: нюанс у сортах

Виростити кавуни у теплиці, на сьогодні, реальна справа. У цьому немає нічого складного, особливо, якщо попередньо знати, що і як потрібно робити.

Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Ці 2 природні добрива – еліксир для овочів та зелені: розкішний врожай за справжні копійки

З цими природними добривами, ви не лише зекономите свої гроші, а й підживете овочі та зелень натуральними засобами. Тож, економія разом із натуральністю, є найвигіднішим варіантом!

Більше ніяких гнилих плодів на яблуні: 700 г на 10 літрів – ефективний розчин проти моніліозу

Весняна обробка яблунь спеціальними розчинами допоможе вберегти врожай від моніліозу та інших захворювань. Рецепт одного із них пропонуємо до уваги читачам "Сенсації".

Якщо вчасно не провести обробку, вони знищать весь урожай: як захистити свій сад від грибків

Не варто чекати, доки саду з'являться перші ознаки грибків, краще провести профілактику плодових дерев наперед. Це збереже їм імунітет та врожай.