Досвідчені дачники вже давно знають, що зберігання насіння з власного врожаю є дуже ефективним та економним способом підготовки до нового сезону. Таким чином ви не лише заощадите кошти, але й зробите рослини більш стійкими до умов навколишнього середовища.
Які рослини для цього підходять?
Бобові
Городники рекомендують зберігати насіння бобових. Щоб його зберегти, потрібно дочекатися, поки деякі з найбільших стручків повністю дозріють на рослині. Коли вони вже пожовкнуть і висохнуть, їх можна буде зібрати та зберігати аж до подальшого використання. Варто зазначити, що важливо, щоб стручки підсушувалися у сухому місці. Коли вони висохнуть, їх необхідно буде розкрити та зберігати насіння в прохолодному та сухому місці.

Картопля
Картопля теж відноситься до тієї категорії рослин, яку без проблем можна виростити з попереднього врожаю. Для цього слід вибрати кілька здорових, середніх за розміром картоплин і зберігати протягом зими в прохолодному, темному і сухому місці. Навесні картоплю можна покласти на підвіконня для проростання, а потім посадити в ґрунт.
Часник
Часник також ідеально підходить для цієї процедури. Коли його цибулини восени дозрівають, а листя жовтіє, потрібно їх зібрати та добре висушити. Рекомендується зберігати найбільші цибулини в сухому та прохолодному місці. Навесні цибулини часнику необхідно розділити на зубчики та посадити в ґрунт.

Чорнобривці та календула
Їхнє насіння без проблем можна зберігати для майбутніх посівів. Слід дочекатися, коли воно дозріє та висохне прямо на рослині, після чого його потрібно зібрати і зберігати до наступного сезону.
Отже, використання насіння з зібраного врожаю є класним методом, адже значно економить кошти, рослини краще адаптуються до місцевих умов, вони стають стійкими до захворювань та шкідників.