Народні прикмети можуть бути чудовими провісниками гарного врожаю на городі. Наші пращури вірили в них і намагалися слідувати їм, щоб виростити щедрі врожаї овочів та вберегти самих себе від усіляких бід. “Сенсація” розповість про 10 прикмет, які існують в природі щодо робіт у саду і на городі.
Прикмета № 1: Не ділись насінням з сусідами, поки не посадив його сам
Щоб насіння добре сходило на городі, а розсада була міцною та здоровенькою – ні в якому разі не діліться ними із сусідами та знайомими, допоки не посадите їх в себе на городі.
Прикмета № 2: Не показуйте придбану розсаду, дерева або квіти

Ця прикмета також пов’язана із пристрітом. Наші пращури вірили, що придбану рослину чи деревце не можна показувати, допоки їх не посадиш. Якщо хтось із сусідів побачить їх раніше – рослини можуть не прижитися.
Прикмета № 3: Віддай 7 гривень за даровані рослини
Серед городників існує повір’я – якщо почнеш роздавати розсаду безкоштовно, то можеш віддати разом із нею і власне процвітання. Тобто, в когось розсада буде в ріст йти, а у вас на городі – пропаде.
Тому краще рослини продавати за символічну плату у 7 гривень, а не дарувати просто так. Віддаючи гроші, потрібно додати: “Сім – щоб родило всім”.
Прикмета № 4: Вкради, щоб виросло
Чимало городників вірить і у таку прикмету. Потрібно поцупити з чужого дерева або куща паросток – і він обов’язково приживеться на вашій ділянці.
Прикмета № 5: Приходьте на город тільки в гарному настрої
Перш ніж розпочинати культивацію городніх рослин – розберіться зі своїм настроєм. Якщо він поганий, то на грядки краще не виходьте. Врожай овочів виросте маленьким, якщо лаятись на грядках та виділяти купу негативу.
Прикмета № 6: Проводьте посів у “жіночі” дні
Досвідчені городники кажуть, що сіяти овочі на розсаду потрібно тільки в “жіночі” дні. Це середа, п’ятниця і субота.
Прикмета № 7: Не беріть гроші в борг в період посівної
Коли на городі розпочинаються посівні роботи – ні в якому разі не можна позичати кошти в борг. Інакше в подальшому ви також будете потребувати грошей, а врожай виросте поганим.
Прикмета № 8: Зверніть увагу на гілочки верби
В народі кажуть, що сіяти моркву, салат, петрушку, редис і спаржу можна, коли на гілочках верби з’явилися котики.
Прикмета № 9: Зробіть це, коли береза листям вкрилася

Згідно із народним повір’ям, саджати на городі картоплю можна, коли береза обросла листям. Також можна висаджувати бараболю у відкритий ґрунт, коли зацвіла черемха.
Прикмета № 10: Увага на шипшину!

Якщо на вашій чи сусідній ділянці розквітла шипшина – це знак. Можете сміливо приступати до посіву томатів, баклажанів, перців та огірків.