Смородина в небезпеці: цей крихітний шкідник працює швидше за вас – що робити?

Підрізати смородину та вносити добрива — недостатньо. Ви не бачите, а цей житель вашого саду зробить все, щоб ви не отримали багатого врожаю.

Деяких шкідників на городі неможливо не помітити. Ми їх не любимо, робимо все для їх знищення і не знаємо по відношенню до них жалості. Але вони — справжні квіточки у порівнянні з цим недругом, якого ми навіть не маємо можливості помітити, так як він мікроскопічний. І саме він може покласти край врожаю вашої смородини. Тому радимо поставитися уважно до інформації про нього.

Боротьба з ним може бути нелегкою, але все буде добре, якщо не нехтувати звичайними правилами, які значно полегшать вам життя.

Експерт розповів про головну небезпеку для смородини на городі

Городники пояснили, як виростити великі ягоди смородини в своєму городі
Експерт розповів про головну небезпеку для смородини на городі

Цей мікроскопічний шкідник поселяється всередині бруньок. І в цьому його найбільша небезпека, адже він всмоктує сік і руйнує тканини рослини ще до того, як вона сформує пагони.

В результаті вони деформуються разом з листям. Мало того, цей шкідник ще і являється носієм грибкових захворювань, тому разом з механічною шкодою смородина ще й отримує неприємний бонус у вигляді реверсії та хлорозу, які можуть призвести до повної загибелі рослини.

Є багато методів боротьби із цим шкідником, включаючи агресивні інсектициди, які можна активно використовувати. Адже життя рослини набагато важливіше за те, скільки хімікатів вона буде вбирати під час боротьби з цим самим шкідником.

Але можна обійтися простішими методами. Наприклад, часниковий розчин. Це значно спростить вам задачу. Достатньо приблизно 500 г часника на відро води.

Окрім того, також є ефективною гаряча вода. Це фізичний спосіб позбавлення від цього кліща. Розігрійте воду приблизно до 70-80 градусів та полийте нею бруньки. Від високої температури кліщ має загинути, але вона не буде занадто гарячою для самої рослини. Також може бути досить ефективною хороша чистка куща. Зрізані гілки необхідно буде одразу спалити, аби уникнути розповсюдження комахи в городі.

Схожі статті

Яблуні будуть ломитися від кількості плодів: садівник зі стажем розкрив 4 секрети врожайності

Щоб яблуня давала розкішний врожай, необхідно оточити її любов'ю та увагою. В нашому матеріалі розповідаємо, як отримати великі та соковиті плоди, які не будуть падати з гілок раніше, ніж треба.

Чим підживити півонії, щоб цвіли як у казці: секрет із зошита моєї бабусі – не здогадаєтеся

Півонії не пробачають неправильних кроків по відношенню до себе, і можуть залишити вас без пишного цвітіння на цілий сезон. Тому підживлювати їх треба правильно.

Ці 5 дерев ні в якому разі не можна чіпати навесні: дачники припускаються фатальної помилки

Здається, немає нічого такого в тому, аби обрізати свої дерева навесні. Однак є 5 представників фруктових культур, які не терплять весняної обрізки.

Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Що важливо для лохини навесні, щоб були крупні та солодкі ягоди: це слід зробити вже у березні

Весняна обрізка лохини впливає на весь подальший урожай. А тому, своєчасна та правильно виконана обрізка забезпечить рясне плодоносіння, солодкі ягоди та здорові кущі!

Сприятливі дні для посадки цибулі в 2025 році: оберіть свою ідеальну дату для великого врожаю

Якість врожаю цибулі залежить від багатьох факторів. Мають значення і терміни посадки культури навесні. "Сенсація» назве сприятливі дати навесні 2025 року, коли можна саджати цибулю в ґрунт.