В народі існує розповсюджена думка про те, що фікус може змінювати на краще долю всіх мешканців оселі. Так це чи ні – але ця кімнатна рослина дійсно здатна покращити мікроклімат в будинку.
Фікус – красива та вічнозелена рослина, яка невибаглива до догляду. Розміщувати цю квітку можна вільно розміщувати в кімнаті. Оскільки культура має темне листя – горщик із нею можна встановити в затіненій частині будинку. Але краще за все обрати для фікусу постійне місце, бо ця культура не любить перестановок.
В денні часи фікус насичуватиме повітря в кімнаті киснем. Вночі ситуація змінюється і ця кімнатна рослина розпочинає навпаки – поглинати його. Взагалі-то фікус не дарма називають станцією для очищення повітря. Він дезінфікує повітря, добре очищує навколишнє середовище від різноманітних вірусів та бактерій. Крім того, ця квітка добре впливає на нервову систему, нормалізує кров’яний тиск.

До речі, мешканці Південно-Східної азії мають свою прикмету щодо фікусів. Вони вважають, що ця декоративна рослина здатна стати найкращим захисним амулетом для всієї родини. Згідно із народними повір’ями, саме фікус здатний привернути вдачу до оселі.
З біологічної точки зору фікус – це чудовий фільтр для повітря в кімнатах. Вся справа в тому, що ця квітка здатна поглинати отруйні і токсичні речовини з повітря і, зокрема – бензол, фенол та формалін. Натомість рослина виділяє в повітря кисень, збагачуючи та знезаражуючи його. Така властивість кімнатної рослини особливо актуальна для мешканців мегаполісів, які хочуть створити в квартирі ідеальний мікроклімат для життя.
Згідно із східним вченням фен-шуй – фікус варто розміщувати в спальній кімнаті, якщо жінка мріє завагітніти. Щоб спрямувати енергетичні потоки в правильне річище – фікус краще встановлювати у східній частині будинку.
Щоб посилити вплив на енергетику оселі – квітку доповнюють стрічками. Наприклад, червоні стрічки покращують стосунки із партнером. Зелена стрічка на фікусі зніматиме стрес, а синій допоможе подолати соматичні хвороби.