Розмножила ожину 1 раз — тепер сусідам роздаю ящиками: як виростити вдома ягідний рай

Ожина — це ще одна ягода, яка має масу шанувальників. Її неймовірний аромат, структура та смак незабутні. Тому нам так хочеться виростити її у себе.

Є велика кількість сортів, яка робить цей вибір доволі складним. Деякі кущі плодоносять декілька разів на сезон, деякі мають величезні плоди, деякі дають надзвичайно ароматні ягоди, які отримують свої властивості якраз за рахунок того, що ягоди з’являються на гілках лише раз на рік.

Ба більше, із ожини навіть можна зробити доповнення для свого саду, адже вона володіє неабиякими декоративними властивостями. Зовнішньо вона схожа на дівочий виноград, однак, ще й має плоди.

Як розмножити ожину без зайвих зусиль

Садівники розповіли, як вирощувати ожину навесні 2025
Садівники розповіли, як розмножувати ожину навесні 2025

Якщо хочеться отримувати якомога більше урожаю, не обов’язково купляти велику кількість саджанців, що влетить в копієчку. Постарайтеся подивитися на ситуацію під іншим кутом: ви можете виростити один кущ, а потім з нього отримати велику кількість матеріалу.

І найпростіший спосіб це зробити — розмножувати кущ відводками. Справа в тому, що ожина має довгі та гнучкі гілки, що неймовірно спрощує цю задачу. Не буде ситуації, як з трояндою.

Що для цього покроково необхідно зробити? Виберіть гілку з червонуватим відтінком. Очистіть ділянку навколо місця, де збираєтеся вирощувати відводку від бур’янів. Викопайте яму 30 сантиметрів глибиною. Далі необхідно пригнути відводку до землі, закріпити скобами чи дротом. Засипаємо ґрунтом, залишивши верхівку на поверхні.

Не забувайте її поливати, не даючи ґрунту пересихати. Навесні, коли з’являться нові пагони, можна відрізати укорінений кущик і пересадити. Як правило на укорінення йде приблизно рік. Таким чином ви отримаєте надзвичайно сильну рослину. Втім, декому вистачає навіть півроку, і він вже готовий пересаджувати рослину на нове місце.

Пам’ятайте, що ожина має чіплятися за щось, тому їй необхідно поставити або шпалеру, або підпорку, або взагалі помістити її на інший кущ.

Схожі статті

Як виростити щільні качани капусти: 7 кроків від вибору насіння до збору рекордного врожаю

Капуста не вимагає особливого догляду, але щоб отримати міцні та здорові качани, які добре зберігатимуться довгий час, знадобиться небагато зусиль. Усього 7 простих правил.

Ставити чи не ставити кімнатні рослини на вулицю влітку? 3 причини назавжди забути про цю ідею

Багато хто з нас полюбляє повиносити влітку домашні квіти на вулицю. Так вони не збирають пил вдома, а також стають доповненням для ландшафтного дизайну. Але чи можна це робити?

Чи потрібно саджати плодові дерева парами? 2 – нещаслива цифра для ось цих культур

Вважається, що плодові дерева варто саджати парами і бажано вони мають бути різних сортів для кращого запилення. Але насправді все зовсім не так.

Городні справи: 3 міфа про користь “бабусиних рецептів” – можуть серйозно нашкодити врожаю

Агрономи зі стажем радять, що перш ніж застосувати якийсь із "бабусиних рецептів" на городі, добре зважте всі "за" та "проти", а лише потім приймайте рішення.

Чому варто протирати сковороду оцтом? 2 неочікуваних ефекти, про які має знати кожен

Досвідченим господиням та господарям завжди доводиться прибирати набагато менше, адже вони знають секрети ефективної роботи на кухні та в будь-якому іншому приміщенні.

5 сортів на ваш смак! Мʼяту вирощую вже 7 років – сушу на чай постійно. Посадіть і ви

Мʼята вирощується майже у кожному саду, адже багато дачників люблять смакувати чаєм з неї та ця рослина дуже проста у процесі вирощування - які 5 сортів є найкращими для посадки?