Сьогодні існує величезна кількість сортів та гібридів перцю, які відрізняються один від одного не тільки врожайністю, біологічною цінністю, стійкістю до хвороб та шкідників, несприятливим погодним умовам, лежкістю та транфортабельністю, а й якістю, смаком та зовнішнім виглядом плодів. Останнє має значення для подальшого використання продукту. Якщо деякі сорти підходять виключно для свіжих салатів, інші служать відмінним доповненням і прикрасою готових страв, а треті ідеальні для закруток.

Як підібрати потрібний “набір”?
Досвідчені городники знають, що ніколи не варто вирощувати лише один сорт чи гібрид перцю, а використати принцип різноманітності.
Наприклад, ранньостигла група солодкого перцю, представлена такими популярними сортами, як Білозерка, Вікторія, Кавалер, Князь срібний, а також гібридами Імператор F1, Фараон F1 дає ранній та дружний урожай, що дозволяє значно прискорити появу перших вітамінів на вашому столі. З них готують переважно свіжі салати. Вони мають привабливий вигляд і прикрасять будь-яку страву.

Великоплідні сорти перців, у яких товщина стінки плодів сягає 7-10 мм. Ці сорти перцю широко використовуються для заготівель у вигляді улюбленого та популярного лечо та приготування на грилі. До таких сортів відносяться Геракл, Гладіатор Агро, Золоте барило, Червоне і помаранчеве диво, Пурпурний дзвін.

Є ціла група сортів мініатюрних солодких та гірких перців, які широко використовуються при заготівлі на зиму та приготуванні овочевих закусок. До найкращих сортів міні-перців відносяться Гном, Рубинове намисто та Бурштиновий. Горьким – Мова дракона, Атеш, Даміан.