Підсніжники та проліски – це різні квіти, тому варто правильно їх розрізняти і називати. Вони зацвітають навесні першими і іноді пробиваються навіть крізь сніжний покрив.
Дехто називає підсніжники пролісками – проте, це не зовсім вірно. Давайте розберемося, в чому різниця між цими першими весняними квітами. В першу чергу слід зауважити, що ці рослини – багаторічні першоцвіти і ростуть з цибулин. Але зовні вони кардинально відрізняються одна від одної. Та й в часі цвітіння існує певна різниця. Зокрема, проліски – більш теплолюбні квіти, тому зацвітають приблизно на 30 днів пізніше, аніж підсніжники.

Проліски – це різновид багаторічних цибулинних квітів, які заквітають ранньою весною. В них дрібні квіточки блакитного кольору. До самого травня в квітковій коробці дозрівають насіння. Потім комахи розносять їх на дальні відстані, розповсюджуючи квітку по широкій території.
Проліски ростуть переважно в мішаних та листяних лісах. Для ранніх комах ці квіти – чудовий медонос.
В Україні серед пролісків зустрічаються екземпляри з білими та фіолетовими пелюстками.
Підсніжники – ще один різновид першоцвітів, який представляє собою багаторічні цибулинні рослини, увінчані білою квіточкою.

Перші підсніжники заквітають в останні дні лютого. Вони ростуть у березні та квітні, а влітку ховаються в землю до наступного року. Коли підсніжники відцвітають, то на місці квітки утворюється невеликий плід із насінням. Його переносять по всьому лісу мурахи.
В народі підсніжники називають скоролісками, ярниками та сніжноцвітами. Вони занесені до Червоної книги України.

І підсніжник, і пролісок мають гарний та ніжний вигляд. Зривати їх ні в якому разі не можна, адже вони є рідкісними представниками української флори. До того ж першоцвіти є частиною харчового ланцюга, і через їх відсутність в лісах та на галявинах гинуть ранні корисні комахи.