Чому “підсніжник” – це не “пролісок”: що ви не знали про ці весняні квіти та різницю між ними

Початок весни – це сезон першоцвітів, які часто плутають між собою. Адже ті ж проліски та підсніжники – це зовсім різні квіти. Тому їх варто правильно розрізняти та називати своїми "іменами".

Підсніжники та проліски – це різні квіти, тому варто правильно їх розрізняти і називати. Вони зацвітають навесні першими і іноді пробиваються навіть крізь сніжний покрив.

Дехто називає підсніжники пролісками – проте, це не зовсім вірно. Давайте розберемося, в чому різниця між цими першими весняними квітами. В першу чергу слід зауважити, що ці рослини – багаторічні першоцвіти і ростуть з цибулин. Але зовні вони кардинально відрізняються одна від одної. Та й в часі цвітіння існує певна різниця. Зокрема, проліски – більш теплолюбні квіти, тому зацвітають приблизно на 30 днів пізніше, аніж підсніжники.

Чим підсніжники відрізняються від пролісків
Чим підсніжники відрізняються від пролісків

Проліски – це різновид багаторічних цибулинних квітів, які заквітають ранньою весною. В них дрібні квіточки блакитного кольору. До самого травня в квітковій коробці дозрівають насіння. Потім комахи розносять їх на дальні відстані, розповсюджуючи квітку по широкій території.

Проліски ростуть переважно в мішаних та листяних лісах. Для ранніх комах ці квіти – чудовий медонос.

В Україні серед пролісків зустрічаються екземпляри з білими та фіолетовими пелюстками.

Підсніжники – ще один різновид першоцвітів, який представляє собою багаторічні цибулинні рослини, увінчані білою квіточкою.

Проліски мають блакитний колір та дрібні квітки
Проліски мають блакитний колір та дрібні квітки

Перші підсніжники заквітають в останні дні лютого. Вони ростуть у березні та квітні, а влітку ховаються в землю до наступного року. Коли підсніжники відцвітають, то на місці квітки утворюється невеликий плід із насінням. Його переносять по всьому лісу мурахи.

В народі підсніжники називають скоролісками, ярниками та сніжноцвітами. Вони занесені до Червоної книги України.

Підсніжники мають одинарну білу квітку на стеблах
Підсніжники мають одинарну білу квітку на стеблах

І підсніжник, і пролісок мають гарний та ніжний вигляд. Зривати їх ні в якому разі не можна, адже вони є рідкісними представниками української флори. До того ж першоцвіти є частиною харчового ланцюга, і через їх відсутність в лісах та на галявинах гинуть ранні корисні комахи.

Схожі статті

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.