Сівозміна на грядці після гарбузів має велике значення. Досвідчені городники кажуть, що на ділянці після цієї культури можна висаджувати далеко не все. Деякі овочі на такій землі будуть рости погано і дадуть мінімальний врожай. До них належать зелений горошок, картопля, баклажани, огірки та капуста.
Зелений горошок дуже сприятлива до хвороб, які зазвичай вражають гарбузи на грядках. Ці інфекції доволі легко передаються через ґрунт. Тому висаджування зеленого горошку та тій ділянці, де раніше росли гарбузи – ще більше посилює ризик зараження вірусів. Тому для цієї рослини краще обрати іншу ділянку.

Баклажани також не можна вирощувати на грядці, де раніше росли гарбузи. Підшукайте для них іншу грядку, адже обидва ці овочі належать до пасльонових культур. Тому для баклажанів існуватиме ризик зараження тими ж хворобами та шкідниками на які страждали й гарбузи.

Не можна саджати на грядці після гарбузів і картоплю. Причина – та ж сама, що і у випадку із баклажанами. Ці культури мають однакові хвороби і тому висаджувати їх одна після одної не варто. Гарбузові хвороби можуть перекинутись на бульбу і зіпсувати увесь врожай. Крім того, цим рослинам потрібно багато поживних речовин, через які вони можуть один із одним конкурувати.
Огірки належать до тої ж родини, що і гарбузи. Тому один після одного їх саджати не можна. Після гарбузів ґрунт на ділянці буде виснажений і огірочки не отримають достатньої кількості поживних речовин для розвитку.
На грядці після гарбузів краще не висаджувати і капусту. Річ у тому, що гарбузи приваблюватимуть на ділянку корисних комах. Наприклад, блощиці в подальшому можуть атакувати розсаду капусти. І тоді ви залишитеся без врожаю.
Личинки блощиці можуть зберігатись в товщі ґрунту. Тому капусту варто зберігати подалі від грядок, де раніше росли гарбузи.