Деякі городники під час посадки картоплі на грядки роблять надріз на кожній бараболі. Цей агротехнічний метод називають кербуванням і використовують його з певною метою. Розповідаємо, навіщо городники формують надрізи на посівних картоплинах.
Методика кербування доволі розповсюджена в агротехніці посадки картоплі. Її основна мета полягає в тому, щоб “розбудити” бруньки бараболі, які після зими ще знаходяться в стані сплячки.
Фахівці запевняють, що після кербування в посадженій картоплі проростають практично всі вічка. Як результат – городники збирають наприкінці сезону вдвічі більше врожаю, який містить в собі тільки здорові та величенькі бульби.
Важливо пам’ятати, що отримати найкращий ефект від кербування можливо лише в тому випадку, коли надрізи на картоплі роблять безпосередньо перед посадкою коренеплодів у відкритий ґрунт.

Запропонована техніка передбачає, що на кожній бульбі роблять кільцевий, боковий або діагональний надріз. Ніж перед виконанням процедури обов’язково дезінфікують. Після обробки кожної окремої бараболі ніж також промивають під водою.
Глибина кожного надрізу на картоплині повинна становити 1.5 см. Відразу після цього картоплю розкладають у борозни на грядках та чекають, коли проклюнуться усі вічка і зійдуть перші сходи.
До речі, кербування застосовують не тільки по відношенню до картоплі. Оскільки ця процедура спрямована на те, аби “розбудити” вічка чи бруньки, то її застосовують і по відношенню до плодових дерев у саду. Надрізи на корі дерев допоможуть активізувати формування та розкриття бруньок.

Скористайтесь наведеною методикою кербування і посаджена картопля порадує вас гарним та великим врожаєм наприкінці сезону.