Як “розбудити” картоплю перед посадкою: городники назвали дієвий лайфхак, про який знають не всі

Деякі городники перед висаджуванням картоплі у відкритий ґрунт роблять на ній надріз. Що це за агротехнічний метод і навіщо його використовують – читайте в матеріалі "Сенсації".

Деякі городники під час посадки картоплі на грядки роблять надріз на кожній бараболі. Цей агротехнічний метод називають кербуванням і використовують його з певною метою. Розповідаємо, навіщо городники формують надрізи на посівних картоплинах.

Методика кербування доволі розповсюджена в агротехніці посадки картоплі. Її основна мета полягає в тому, щоб “розбудити” бруньки бараболі, які після зими ще знаходяться в стані сплячки.

Фахівці запевняють, що після кербування в посадженій картоплі проростають практично всі вічка. Як результат – городники збирають наприкінці сезону вдвічі більше врожаю, який містить в собі тільки здорові та величенькі бульби.

Важливо пам’ятати, що отримати найкращий ефект від кербування можливо лише в тому випадку, коли надрізи на картоплі роблять безпосередньо перед посадкою коренеплодів у відкритий ґрунт.

Городники розповіли, навіо робити на картоплі надрізи перед посадкою
Городники розповіли, навіо робити на картоплі надрізи перед посадкою

Запропонована техніка передбачає, що на кожній бульбі роблять кільцевий, боковий або діагональний надріз. Ніж перед виконанням процедури обов’язково дезінфікують. Після обробки кожної окремої бараболі  ніж також промивають під водою.

Глибина кожного надрізу на картоплині повинна становити 1.5 см. Відразу після цього картоплю розкладають у борозни на грядках та чекають, коли проклюнуться усі вічка і зійдуть перші сходи.

До речі, кербування застосовують не тільки по відношенню до картоплі. Оскільки ця процедура спрямована на те, аби “розбудити” вічка чи бруньки, то її застосовують і по відношенню до плодових дерев у саду. Надрізи на корі дерев допоможуть активізувати формування та розкриття бруньок.

Городники розсекретили, навіщо на картоплі перед посадкою роблять надрізи
Городники розсекретили, навіщо на картоплі перед посадкою роблять надрізи

Скористайтесь наведеною методикою кербування і посаджена картопля порадує вас гарним та великим врожаєм наприкінці сезону.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.