Салатні культури краще висаджувати вже у березні: коли потеплішає, такого результату не вийде

Таємниця успіху на вашому городі полягає саме в ранній посадці зелені та салатів. Для цього є кілька важливих причин, про які слід знати кожному садівнику та городнику.

Будь-які салатні культури краще всього висівати вже зараз, коли температура повітря на вулиці більш прохолодна, ніж тепла. Все тому, що всі салатні культури відносяться до холодостійких. І при нижчих температурах вони сходять набагато краще і швидше, ніж коли стовпчики термометра показують хороший плюс. А зелень, вирощена у спеку, як правило, буде просто гірка і не такою хрумкою. Тому, весняна зелень однозначно краща за літню. Тому, ідеальний час для посіву зелені є березень! А отримання цього урожаю — кінець квітня та середина травня.

Насамперед, редиска, що відноситься до холодостійких культур, чудово та швидко сходить вже тоді, коли стовпчики термометра показують всього +2 градуси тепла. Шпинат зійде при температурі +4, кріп і петрушка швидко ростимуть при +2-3 градусах. А листя зеленого салату порадують своїх садівників сходами вже при +4-5 градусах тепла. Головне правило і рекомендація при таких ранніх посівах — це обирати якісне і свіже насіння (з хорошим терміном зберігання).

Городники пояснили, чому зелень та салати слід посіяти вже у березні
Городники пояснили, чому зелень та салати слід посіяти вже у березні

Головною причиною, чому не варто відкладати посадку салатів і зелені на пізніше, є те, що сьогодні більшість сортів і гібридів овочів, зокрема салатів і редиски, мають значно покращені характеристики, зокрема підвищену холодостійкість. Це дозволяє їм успішно рости навіть у ранньому холодному сезоні, коли температура ще не дозволяє іншим культурам вийти з-під землі.

Завдяки сучасним досягненням у селекції, багато сортів салатів і редисок стійкі до стрілкування. Це дозволяє уникнути раннього цвітіння й зберегти продуктивність цієї зелені та салатів на довший час. Ці культури можуть рости і розвиватися навіть в умовах низьких температур, що надає можливість отримати перший урожай значно раніше, ніж ті, хто чекає тепла. Варто зауважити, що це не лише зручність для садівника, але й великий плюс для самого продукту — молоді листя мають чудовий смак і не набувають характерної гіркоти, яка може з’явитися при пізніших посадках.

Схожі статті

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.

Варто запам’ятати цю пораду: як вивести мурах з ділянки – покладіть плівку на мурашник

Якщо ви хочете назавжди позбутися мурах, які заполонили ділянку, то прислухайтеся до порад досвідчених городників. Цей метод ще будь-коли підводив.

3 правила обрізки дерев від радника Тернопільської ОДА: чиновник показав, як робить це сам

Ці прості правила допоможуть садівникам доглядати за деревами так, щоб не допускати помилок при обрізці. Виконуючи їх, можна не лише покращити вигляд саду, а й забезпечити високий урожай плодів.

Які овочі посадити поряд із морквою? Цей прийом – знахідка для городників: врожай поб’є рекорди

Вибір ідеальних сусідів для моркви допоможе захистити її від шкідників, а також підвищить врожайність культури. Розповідаємо, які культури можна висаджувати поряд з помаранчевим коренеплодом.

Як назавжди вивести бур’яни на городі: найдієвіші методи від городників – це справжня перемога

Щоб рослини-паразити не заполонили ваші грядки з розсадою, слід вчасно провести ряд робіт, які назавжди позбавлять заростей бур'янів. Вибирайте те, що вам більше підійде.