З давніх часів липа в садочку була символом міцної дружби та співпраці. Це дерево – символ м’якої сили, а його листя недарма за своєю формою нагадують серце. В романтичних стосунках липа втілює в собі подружню любов. В слов’ян ароматне дерево символізує м’якість, жіночність, красу та любов. В наших пращурів навіть існувала особлива прикмета стосовно липи. Її гілки ні в якому разі не можна було рубати та обламувати.
Висадити липу на власній ділянці мріють багато городників. Однак експерти не радять цього робити через певні особливості цього дерева. І хоча липа має розкидисту крону, під якою можна сховатися в спекотну погоду – є в неї і певні недоліки. Про них “Сенсація” розповість далі. Отже, чому посадка липи на ділянці може стати вашою найбільшою помилкою.

Ароматна липа належить до тих дерев, які дуже швидко ростуть. Протягом кількох перших років після посадки це дерево формує основний стовбур. Після цього поступово наростатиме розгалуження гілок.
Коренева система липи – це окрема історія. Річ в тім, що кожен рік вона виростатиме в середньому на 20 см. Липа належить до дерев-довгожителів і тому на одному місці може рости до 1000 років. Уявляєте, на скільки розростеться її коріння? Тож, саджати це дерево біля будинку не можна, бо існує великий ризик пошкодження фундаменту.

До речі, серед дерев, які відносять до “персон нон-грату” на домашніх ділянках, належить не тільки липа. Сюди ж відносять і волоський горіх. Його можна висадити хіба що у великому садочку, на відстані не менш ніж 5 метрів від житлового будинку. Краще, щоб ця відстан була якомога більшою. Це буде для будівлі безпечніше.