Хочете зібрати врожай картоплі двічі за сезон? Не треба сипати золу в лунку: 5 причин

Щоб картопля на грядці гарно вродила – її потрібно вчасно і правильно підживити. Але додавати при посадці в лунки золу – не краща ідея. Розповідаємо, чому варто дослухатись до цієї поради.

Щоб врожай картоплі не змусив себе чекати – культуру потрібно гарно удобрювати. Зазвичай дачники роблять перше підживлення безпосередньо під час посадки картопляних бульб. І дуже важливо не використовувати в якості добрива попіл або золу.

Насправді деревна зола є чудовим натуральним добривом, в якому містяться багато корисних речовин для картоплі. В складі зольної суміші багато фосфору, калію, цинку, кремнію та заліза. То чому ж не можна додавати золу в лунки під час посадки бараболі? Розповідаємо.

Зола належить до тих добрив, які не можна додавати в лунки при посадці картоплі. Ні, в помірній кількості вона принесе рослині користь. Але водночас велика кількість попелу обпалить майбутнє коріння рослини і через це посадковий матеріал загине і врожаю точно не дасть.

Агрономи розповіли, чому не можна додавати в лунки з картоплею золу
Агрономи розповіли, чому не можна додавати в лунки з картоплею золу

Додавання золи в лунки з картоплею може нашкодити, якщо ґрунт на ділянці – лужний. Зола лише підвищить цей показник, що не кращим чином позначиться на врожайності картоплі наприкінці сезону.

Третя причина, чому не можна додавати золу в лунки із картоплею при посадці – це шкідники. Досвідчені городники добре знають, що в лужному ґрунті таке захворювання, як звичайна парша  розповсюджується набагато швидше. Якщо в минулому році це захворювання було проблемою – то землю на ділянці варто трохи підкислити, а не розкислювати його за допомогою золи. Тоді парша обійде картопляні посадки стороною.

Чому не можна додавати золу в лунки з картоплею
Чому не можна додавати золу в лунки з картоплею

Четвертою причиною, чому не можна підживлювати картоплю при посадці золою – є використання азотних мінеральних добрив. Ці добрива, вступаючи в реакцію – призведуть до того, що азот випарується і добрива стануть безкорисними.

Причина № 5 – це гігроскопічність золи. Тобто, вона здатна накопичувати вологу. І якщо цієї речовини буде забагато, то існуватиме ризик появи грибкової інфекції.

Тож, використовуйте золу при посадці картоплі з обережністю. Але краще – взагалі її не додавайте в лунки або вносіть на ділянку під картоплю восени при перекопці. Тоді наступного сезону врожай бараболі вас точно порадує.

Схожі статті

Тільки природні стимулятори: розкрили головний секрет підвищення схожості насіння – без хімії

Багато городників, щоб значно підвищити схожість посадкового матеріалу, використовують стимулятори на основі хімічних елементів. Є чудова альтернатива.

Обов’язково зробіть це у березні 2025 – примножите урожай. Перша обробка від моніліозу

Саме перший місяць весни є ідеальним часом для того, щоб обробити всі свої дерева та кущі проти цього грибкового шкідника. Адже, це впливає на весь подальший урожай!

Проросте і за температури +2: посійте цю зелень зараз і Великдень зустрінете із зеленою грядкою

Ця зелень може прорости навіть за прохолодної температури. А це, озеленить вашу грядку вже до Великодня. При цьому, така зелень не потребує особливого догляду чи клопоту!

Ось на яку грядку агрономи ніколи не садять капусту: качани будуть дрібні і обліплені слимаками

Інколи достатньо невеличкої помилки, і капуста не дає очікуваного врожаю. Що такого ви могли зробити, що призвело до подібного результату? Вчимося саджати її правильно.

Взагалі не потребують поливу: 3 розкішні рослини допоможуть вам заощадити і час, і воду

Рослини, що не потребують постійного поливу, є ідеальним вибором для зайнятих людей. Насамперед, тих, які мріють створити оазу зелені в своєму домі без зайвих зусиль.

Проведіть ці 3 підживлення і гарантовано майте великий урожай малини: ягоди виростуть з кулак

Кожен мріє смакувати солодкими і великими ягодами малини прямо з городу, але чи завжди вони виходять такими? Підживіть цим рослину і результат побачите на власні очі.