Щоб врожай картоплі не змусив себе чекати – культуру потрібно гарно удобрювати. Зазвичай дачники роблять перше підживлення безпосередньо під час посадки картопляних бульб. І дуже важливо не використовувати в якості добрива попіл або золу.
Насправді деревна зола є чудовим натуральним добривом, в якому містяться багато корисних речовин для картоплі. В складі зольної суміші багато фосфору, калію, цинку, кремнію та заліза. То чому ж не можна додавати золу в лунки під час посадки бараболі? Розповідаємо.
Зола належить до тих добрив, які не можна додавати в лунки при посадці картоплі. Ні, в помірній кількості вона принесе рослині користь. Але водночас велика кількість попелу обпалить майбутнє коріння рослини і через це посадковий матеріал загине і врожаю точно не дасть.

Додавання золи в лунки з картоплею може нашкодити, якщо ґрунт на ділянці – лужний. Зола лише підвищить цей показник, що не кращим чином позначиться на врожайності картоплі наприкінці сезону.
Третя причина, чому не можна додавати золу в лунки із картоплею при посадці – це шкідники. Досвідчені городники добре знають, що в лужному ґрунті таке захворювання, як звичайна парша розповсюджується набагато швидше. Якщо в минулому році це захворювання було проблемою – то землю на ділянці варто трохи підкислити, а не розкислювати його за допомогою золи. Тоді парша обійде картопляні посадки стороною.

Четвертою причиною, чому не можна підживлювати картоплю при посадці золою – є використання азотних мінеральних добрив. Ці добрива, вступаючи в реакцію – призведуть до того, що азот випарується і добрива стануть безкорисними.
Причина № 5 – це гігроскопічність золи. Тобто, вона здатна накопичувати вологу. І якщо цієї речовини буде забагато, то існуватиме ризик появи грибкової інфекції.
Тож, використовуйте золу при посадці картоплі з обережністю. Але краще – взагалі її не додавайте в лунки або вносіть на ділянку під картоплю восени при перекопці. Тоді наступного сезону врожай бараболі вас точно порадує.