Всі городники знають, що запорука хорошого врожаю безпосередньо залежить від якості посадкового матеріалу, тому перед посадкою зазвичай проводять додаткові роботи, які допоможуть овочам у період росту та дозрівання легко переносити різні, характерні для них захворювання, і нападки шкідливих комах. Це можна назвати – дії на випередження, адже профілактика завжди ефективніша і простіша за лікування. Особливо при вирощуванні одного з найпопулярніших в Україні овочів, без якого не можна уявити жоден город – картоплі.
Зазначимо, що неприємності вас можуть чатувати ще задовго до посадки, оскільки сам матеріал – це велика “приманка” для різних грибів-паразитів та джерело харчування багатьох шкідників.

Найстрашніше, що городник чисто фізично неспроможна виявити проблему на ранній стадії, доки станеться широка поразка куща як пошкодження пагонів і листя, плямистості, усихання і відмирання окремих частин рослини.
Далі починається виснажлива боротьба – підбір препаратів, планування обробки, спостереження, повторна обробка тощо. Цей процес може тривати до 4 і більше тижнів. Потім починається епідемія шкідників і все по колу до збирання врожаю, від якого, можливо, вже нічого не залишилося.

Які превентивні заходи можна використовувати для захисту картоплі?
Насамперед це обробка насіннєвого матеріалу перед посадкою. Сьогодні на ринку існує безліч препаратів класу “протруйників”, які можуть усунути проблему ще в зародку. В асортименті засоби від грибкових хвороб та подібні захисні розчини від різних шкідників. Запитуйте у спеціалізованих магазинах у вашому регіоні.