Діємо на випередження: які неприємності трапляються при вирощуванні картоплі – що треба зробити

Щоб виростити хороший урожай картоплі, необхідний якісний посадковий матеріал, який стійкий до різних захворювань та нападів шкідливих комах.

Всі городники знають, що запорука хорошого врожаю безпосередньо залежить від якості посадкового матеріалу, тому перед посадкою зазвичай проводять додаткові роботи, які допоможуть овочам у період росту та дозрівання легко переносити різні, характерні для них захворювання, і нападки шкідливих комах. Це можна назвати – дії на випередження, адже профілактика завжди ефективніша і простіша за лікування. Особливо при вирощуванні одного з найпопулярніших в Україні овочів, без якого не можна уявити жоден город – картоплі.

Зазначимо, що неприємності вас можуть чатувати ще задовго до посадки, оскільки сам матеріал – це велика “приманка” для різних грибів-паразитів та джерело харчування багатьох шкідників.

Чим підживити картоплю, щоб отримати високий врожай
Чим підживити картоплю, щоб отримати високий врожай

Найстрашніше, що городник чисто фізично неспроможна виявити проблему на ранній стадії, доки станеться широка поразка куща як пошкодження пагонів і листя, плямистості, усихання і відмирання окремих частин рослини.

Далі починається виснажлива боротьба – підбір препаратів, планування обробки, спостереження, повторна обробка тощо. Цей процес може тривати до 4 і більше тижнів. Потім починається епідемія шкідників і все по колу до збирання врожаю, від якого, можливо, вже нічого не залишилося.

Городники пояснили, в які дні потрібно посадити картоплю в 2025 році
Городники пояснили, в які дні потрібно посадити картоплю в 2025 році

Які превентивні заходи можна використовувати для захисту картоплі?

Насамперед це обробка насіннєвого матеріалу перед посадкою. Сьогодні на ринку існує безліч препаратів класу “протруйників”, які можуть усунути проблему ще в зародку. В асортименті засоби від грибкових хвороб та подібні захисні розчини від різних шкідників. Запитуйте у спеціалізованих магазинах у вашому регіоні.

Схожі статті

Ось на яку грядку агрономи ніколи не садять капусту: качани будуть дрібні і обліплені слимаками

Інколи достатньо невеличкої помилки, і капуста не дає очікуваного врожаю. Що такого ви могли зробити, що призвело до подібного результату? Вчимося саджати її правильно.

Взагалі не потребують поливу: 3 розкішні рослини допоможуть вам заощадити і час, і воду

Рослини, що не потребують постійного поливу, є ідеальним вибором для зайнятих людей. Насамперед, тих, які мріють створити оазу зелені в своєму домі без зайвих зусиль.

Проведіть ці 3 підживлення і гарантовано майте великий урожай малини: ягоди виростуть з кулак

Кожен мріє смакувати солодкими і великими ягодами малини прямо з городу, але чи завжди вони виходять такими? Підживіть цим рослину і результат побачите на власні очі.

Запам’ятайте 3 секрети: ось як готують яйця з кремовим жовтком в елітних ресторанах

Варене куряче яйце – проста в приготуванні страва. Але що його жовток вийшов м'яким і кремовим – потрібно знати певні тонкощі. Розповідаємо про них далі.

У березні 2025 підживіть нарциси цим розчином: довго тішитимуть яскравим цвітінням

Якщо ви бажаєте, щоб ваші нарциси гарно і довго цвіли, потрібно вміти правильно підживлювати нарциси. Все про те, як саме це слід зробити правильно, легко та надійно!

Помідори будуть вже у травні: ідеальний сорт, який можна зберігати 30 днів у свіжому вигляді

Щоб помідори з'явилися на вашій ділянці вже навесні, оберіть цей ранньостиглий сорт. Він дає смачні плоди, які можуть зберігатися до 30 днів.