Ці 4 квітки здатні змінювати свій колір у залежності від ґрунту: посадіть їх і побачите самі

Ці чудові квіти є відмінним вибором для тих, хто хоче внести різноманіття в свій сад і здивувати гостей незвичайними відтінками. І найголовніше, ви можете контролювати цей процес самі!

Ви коли-небудь замислювалися, що деякі квіти можуть змінювати свій колір залежно від складу ґрунту? Це справжня магія природи, яку варто бачити! Є рослини, які здатні адаптуватися до умов, в яких вони ростуть, і змінювати колір своїх квіток в залежності від кислотності або лужності ґрунту. Цей феномен не тільки захоплює, але й надає вам можливість експериментувати з кольорами у вашому саду. Про все це повідомляють садівники “ДоброДару” на своїй сторінці в соцмережі Instagram.

Одним із найвідоміших прикладів є гортензія. Це чудова рослина, яка змінює колір своїх квітів залежно від pH ґрунту. У кислому ґрунті її квіти набувають блакитного або фіолетового відтінку, в той час як у лужному вони стають рожевими або навіть червоними. У нейтральному ґрунті гортензія зазвичай цвіте біло-кремовими кольорами. І що цікаво, змінити колір квітів дуже просто: додавши сульфат алюмінію у землю, ви отримаєте блакитні відтінки, а додавши вапно, можна отримати рожеві.

Садівники пояснили, які 4 квітки змінюють колір в залежності від ґрунту
Садівники пояснили, які 4 квітки змінюють колір в залежності від ґрунту

Ще одним прикладом є лобелія. Ця рослина теж здатна змінювати колір своїх квіток в залежності від складу ґрунту. У кислому ґрунті її квіти можуть мати відтінки бузкового, а у лужному — вони стають більш синіми. Це надає можливість створювати різноманітні композиції, змінюючи кольори лобелії в залежності від ваших уподобань.

Не менш цікаві тюльпани. Ці весняні квіти теж вражають своєю здатністю змінювати відтінки. У кислому ґрунті пелюстки тюльпанів можуть стати більш насиченими, набуваючи червоних або фіолетових відтінків, а у лужному ґрунті вони можуть мати блідо-рожеві або навіть жовтуваті відтінки.

Хризантеми — це ще один приклад рослин, які можуть змінювати колір залежно від pH ґрунту. Від біло-жовтих квітів у нейтральному ґрунті до ніжно-рожевих і навіть червоних у лужному — ці квіти здатні подарувати вам різноманіття кольорів залежно від ваших потреб і уподобань.

Схожі статті

Борошниста роса на огірках та кабачках? Цей 1 простий спосіб врятує ваш врожай на раз-два

Борошниста роса є частим гостем на городі, а саме на овочах, яку прибрати не так вже легко, але існує один ефективний метод, який радять спробувати всі дачники - рекомендуємо і вам.

Коли з’явилися рожеві піки: півонії цвістимуть пишно і довго, якщо дати цю підживку

Півонія квітка наскільки розкішна, настільки і примхлива. Не догодити їй неймовірно легко, але якщо знати правильні добрива, все буде набагато простіше.

3 секретні прийоми, щоб лілії цвіли пишно та довго: сусіди очей не відведуть від цієї краси

Лілія вражає своєю красою і є невибагливою у догляді, тому ідеально підходить для вирощування в саду - що потрібно знати про цю квітку і що зробити, щоб вона пишно цвіла?

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.